В интервю за "Труд" по повод кризата, довела до разширяване на управляващата коалиция, лидерът на ДПС Ахмед Доган посочва, че е бил сигурен, че ситуацията ще бъде преодоляна.
"За нас достигането до това решение беше голямо изпитание. За последните 15-16 години сме овладявали много кризи. Тази беше най-отговорната с оглед европейското бъдеще на България", казва Доган.
В интервюто той отправя критики към модела на политическо поведение на лидера на ДСБ Иван Костов.
Пред "24 часа" депутатката от БСП Татяна Дончева казва, че при тази криза лидерът на ДПС Ахмед Доган е бил принуден да свали по-рано картите, които е държал.
"Това дава възможност на останалите да направят изпреварващ анализ на шансовете си", смята Дончева.
"Новинар" публикува три карикатури на лидера на "Новото време" Емил Кошлуков. На първата карикатура той е представен през 1990 г да държи знаме, на което пише "Времето е наше". На втората е показан през 2001 г., застанал на трибуна да държи плакат с надпис "Идва новото време". На третата е изобразен през тази година, седнал на диван с пура в ръка да казва:"Времето е пари..."
В анализ в "Дневник" социологът Антоний Гълъбов отбелязва, че в кризата се отразява "сложната амалгама от интереси, цинизъм и откровени заблуди", които са изградили образа на НДСВ.
В интервю за "Дума" социологът Васил Тончев отбелязва, че за БСП резултатът от кризата е реми.
"Основните й опоненти я признаха, но и тя бе подведена, че може да натрупа лесни и бързи политически дивиденти", заявява Тончев. Според него най-губещи са се оказали десните партии, които продължават да враждуват и да търсят слабостите помежду си, смятайки че по този начин преливат електорат една в друга.
Обирът на банков клон в Ботевград е водещата тема за "Сега". Вестникът припомня, че преди година по подобен начин беше ограбен обществен трезор на банка в София.
Изданието посочва, че тогава е започнал дебат дали банките изпълняват всички изисквания за сигурност на помещенията, както и как клиентите да докажат стойността на имуществото в сейфовете, след като по закон не съобщават какво държат в касетите.
За "Стандарт" и Монитор" водещата тема е, че не е започнала правителствената програма учениците в началните класове да получават безплатна закуска.
Според "Монитор" причината е война сред фирмите за производство на хляб и сладкарски изделия кой да грабне доставките в училищата. В редакционен коментар вестникът прогнозира, че с темпото, с което българската администрация е свикнала да работи, до изборите няма да има закуски.
"Труд" информира за предложената от британското правителство точкова система за допускане на икономически имигранти във Великобритания, като се позовава на в. "Сън".
Тези които искат да работят на Острова по краткосрочни трудови договори ще трябва да платят 6000 британски лири, които ще им бъдат върнати при завръщането им в родината, пише британското издание.
Вестникът публикува данни на българското външно министерство, според които най-много българи има в Гърция - 290 000 и в САЩ - 270 000. Тези във Великобритания са 40 000.