Вестникът уточнява: "И през 2003 г. представителите на висшите етажи на властта са посягали на спестяванията си. Година преди това те декларираха същото. Това сочи публичният регистър за имотното състояние на държавниците, оповестени от Сметната палата вчера."
СЕГА добавя, че министрите са получили солидни суми от участие в бордове на дружества, но никой не е декларирал, че дарява средства за благотворителност. Премиерът и членовете на кабинета уверяваха, че парите от участие в бордове отиват точно за това, припомня изданието.
НОВИНАР излиза на първа страница с точните числа: "Премиерът Симеон Сакскобургготски е получил 27 623 лв. за командировки в чужбина и значително по-малко от заплатата си като премиер - 18 348 лв. За сравнение президентът Георги Първанов е получил 7500 лв. заплата, 2700 евро и 1200 долара командировъчни."
В коментар вестникът прави аналогия между премиера и депутатката Диляна Грозданова, които има почти еднакви приходи. Изданието завършва: "Така че не им завиждайте. Колкото и да са придобили, първо го делят на две, а после, както е доказала историята, я комунистите, я прокурорите им го конфискуват."
СТАНДАРТ обобщава: "Управляващите масово влагат парите си в имоти. През миналата година премиерът Симеон Сакскобургготски се е сдобил с гора в Самоков и три вили на Боровец. 2570 кв. м земя в Банкя е купила съпругата на енергийния министър Милко Ковачев Долорес."
По тази тема ТРУД пише, че повече от половината топченгета нямат собствени жилища, лични автомобили или влогове, а карат на генералските си заплати и потребителски кредити.
СЕГА цитира "отлично информиран източник", според който Либия търси начин да преговаря за значително по-ниски компенсации за заразените със СПИН деца в Бенгази.
Става дума за много по-малка сума от официално заведените искове на роднините на децата срещу българските медици. Триполи бил под непрекъснат натиск от западните си партньори да реши случая по-бързо, пише изданието.
Обещание на премиера до края на мандата правителството да осигури интернет в училищата, безплатни учебници, закуски и топло мляко за децата от 1-ви до 4-ти клас е повод за коментари във вестниците.
СЕГА пише: "НДСВ прегръща образованието, защото му е време. Премиерът се сети да иска безплатни учебници от 1-ви до 4-ти клас и транспорт за децата от закрити училища".
МОНИТОР добавя, че от следващата година се въвежда отново платеното висше образование. За обучението в университети ще плащат допълнителните 20% студенти, които ще се приемат през 2005 г.
НОВИНАР пък отбелязва: "Премиерът наблегна и върху сексуалното образование от възможно най-ранна възраст като начин за предпазване от заразни болести и СПИН и за намаляване на абортите".