"Уошингтън поуст" пък се опитва да направи равносметка на жертвите от земетресението в планините на Афганистан: според първите данни загинали са най-малко 1800 души.
"Либерасион" от Париж пък разкрива, че бюрото за координация на хуманитарната помощ в Женева се опитва да облекчи участта на семействата в най-пострадалата част на Афганистан. Според изданието централното афганистанско правителство също се показвало до момента на висота.
"Ще може ли Афганистан някога да изплува от мрака?", пита регионалният френски вестник "Журнал дьо ла от Марн" по повод на новото изпитание, стоварило се върху този измъчен народ. "Афганистан, земя на трагедиите", допълва "Либерте де л'ест". Довчера - руската окупация. Вчера - талибанско иго и американски бомби. Днес - това мащабно земетресение.
"Ню Йорк таймс" пък публикува портрет на ръководителя на афганистанското правителство Хамид Карзай, който въплъщава властта преди завръщането на краля от изгнание.
"Либерасион" не пропуска да се върне и към съдбата на Ясер Арафат, лишен от възможността да участва в срещата в Бейрут. За "Фигаро" звездата на събирането ще бъде саудитския мирен план, предложен от принц Абдула. Изданието разказва и за бавното възшествие на Абдула към властта, който като истински саудитски принц държи на своята конна база, на двореца си в Мароко и на своя ролс-ройс.
А във Франция продължава президентската надпревара. "Монд" отбелязва, че Жоспен продължава да вярва в плуралистичната левица, независимо от конфликтите, които се очертават в нейните редици. "Фигаро" подчертава, че Жоспен говори за една сигурна Франция, но междувременно френските полицаи са обзети от безпокойство за своя статут, а според "Паризиен" сега плисвало и недоволството на митничарите. Вестникът се опитва да чуе ехото от кампанията. И го долавя така: "Кметът на Париж Деланое мобилизира столицата, претендентите Шевенман и Мадлен се изнервят, а г-жа Ширак аплодира Баладур."
"Франс соар" е пита дали изборите, които се падат насред училищната великденска ваканция, няма да доведат до масово негласуване.
"Ню Йорк таймс" пък в специален материал говори за френските избирателни страсти и позовавайки се на френски лекар, съобщава за 500 души, починали при предишното избиране на Жак Ширак през 1995 г.
А хумористичното издание "Канар Аншене" съветва троцкистката кандидат-президентка Арлет Лагилер да не плаче. Защото по време на предизборна радиоемисия тя внезапно останала без глас и избухнала в сълзи. "Либерасион" също от първа страница говори за "сълзите на Лагилер".