С С без тях". Следват на цяла страница снимките на Христо Бисеров и Йордан Цонев, задраскани надлежно с червено. По този начин "24 часа" лансира темата на деня, а именно - "Бисеров и Цонев изключени от СДС", както отбелязва "Демокрация" във водещото си заглавие или по-категоричното на Дневник - "Костов най-накрая изгони Бисеров и Цонев от СДС".
Ами смазващ е резултатът, с който двамата бяха изключени - от общо 142-ма души, имащи право на глас в НИС на СДС, рамо на двамата дадоха само трима. За сметка на това 136 изключиха единия, а 133 - другия, изчислява "Демокрация" в редакционния си коментар. Така че явно е, че всички прогнози за разцепление в сините редици отиват в кошчето за боклук, отбелязва вестникът.

Но всъщност, почти сигурно е, че изключването на Бисеров и Цонев ще бъде интерпретирано като сатанински ход на Иван Костов за разправа с "откорвеното слово" / последното "Демокрация" поставя в кавички/. Но всъщност просто отново ще влезе в ход обичайната манипулация да се сравняват несравними неща. Защото къде са сега онези, които изтипосваха къщата на Бисеров и питаха откъде са парите. И сега същите тези го представят като уморен герой за правата вяра, припомня "Демокрация".
Всъщност обаче, това което може да се каже е, че СДС се пречиства, но с фатално закъснение, отбелязва от своя страна "Дневник". И все пак - по-добре късно, отколкото никога. Защото с този ход Костов си осигурява така необходимата му глътка въздух преди изборите.

Затова и разделянето с тези хора и групи е единственият начин управляващата партия да получи нова морална легитимност в момент, когато тръгва на избори за втори мандат. И именно затова тези промени закъсняха много, убеден е и политологът Огнян Минчев в анализ за "24 часа". Защото ако иска да спечели изборите, СДС се нуждае от много по-фундаментално почистване. И тук става дума не само за личности, а за цялостна оценка на това как управлява. Оценка не само на успехите, но и на това, което не е свършено и трябва да се свърши. Защото само така СДС има шанс да възстанови доверието си сред широк кръг избиратели. Такава оценка обаче засега не е направена. А проблемът е, че не остава много време.

Какви обаче са очакванията за бъдещето и какви -реалностите? Икономиката на България може да се окаже под сериозен натиск след 2003-та година. Колкото до трудностите - те ще дойдат от големия външен дълг, осигуряване на достатъчно инвестиции и окончателното оттегляне на държавата от икономиката. Това се казва в документ, изготвен от Световната банка по поръчка на правителството, части от които се препечатват днес в "Труд". Световната банка изразява безпокойството си от политическите назначения в публичната администрация и препоръчва още мерки срещу корупцията, превърнала се в обществен въпрос.

Ами всъщност, ако питате правителството - в България има функционираща пазарна икономика, страната ни е етнически модел на Балканите, люлка на демокрацията и фактор на стабилността в този размирен регион. Само че от време на време се получава така, че ни поднасят реална критика срещу виртуалния успех, отсича "Днвевник".
И може би именно подобни противоречия дават повод на толкова много хора да мечтаят за възможността да потърсят щастието си другаде. И все пак, когато вече си имал възможността да вкусиш забранения, или поне по-недостъпния плод, си даваш сметка, че всъщност това, което расте в родната ти градина е по-вкусно, убеден е Сребри Петров, доцент в Химическия факулет на университета в Торонто в интервю за вестник "Демокрация". За съжаление един от типичните наши генни недостатъци и това, че всеки има твърдото и непоколебимо мнение по всеки въпрос и ако то не съвпадне с мнението на другия, става кавга. Остава надеждата, че с отварянето ни към света ще прозрем, че тези, които са постигнали много, са го направили, защото им е липсвала завист, разделение и нетолерантност. Но пък поради спокойния живот, удобствата и липсата на напрежение те сякаш са се приспали. Като че ли духът, виталността и живецът са притъпени. И го няма желанието нещо да се случва, изчезнал е блясъкът в очите.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Шпионка с мустаци? Избягала котка предизвика суматоха в Белия дом

Любопитно Преди 9 минути

Наскоро обаче имаше още един подобен случай, когато малко дете успя да влезе на територията на американското президентство

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

Благодатният огън: И тази година без църковна делегация от България до Йерусалим

България Преди 1 час

Той ще бъде пренесен довечера от Синодната палата в София, където се пази, за да стигне до всички църкви в страната

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Новите алгоритми на OpenAI халюцинират повече от преди

Технологии Преди 2 часа

Повечето интелект изглежда идва и с повече грешки

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Как да не се скараме с роднините по празниците?

Любопитно Преди 2 часа

Набола тема за всеки българин преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Вижте защо е специален и какво значение има денят преди Великден

Любопитно Преди 2 часа

Велика събота е ден между мрака и светлината – време на тишина, тъга и очакване

Облаци, дъжд, гръмотевици: Какво време ни очаква на Велика събота 🌦️🌩️

Облаци, дъжд, гръмотевици: Какво време ни очаква на Велика събота 🌦️🌩️

България Преди 2 часа

На места, главно в Западна и Централна България, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 11 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Лек автомобил блъсна колоездач в София

Лек автомобил блъсна колоездач в София

България Преди 11 часа

Велосипедистът не е тежко пострадал

<p>&quot;Екологично бедствие&quot;&nbsp;заплашва туристическия сезон в Русия</p>

Нефтено петно в Черно море заплашва туристическия сезон в Русия

Свят Преди 11 часа

Путин призна още през декември, че става дума за „екологично бедствие“

Земетресение в Румъния

Земетресение в Румъния

Свят Преди 12 часа

Трусът е регистриран в 18:43 часа българско време

"Модерна романтика" без правила – Ралф Лорън с нова колекция в Манхатън

"Модерна романтика" без правила – Ралф Лорън с нова колекция в Манхатън

Любопитно Преди 12 часа

Ралф Лорън каза, че "модерната романтика" като естетиката е самоуверена и необвързана с правила

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Свят Преди 12 часа

Формулата на успеха в Уисконсин е проста: намери нещо, което обичаш, и работи усилено

<p>Вашингтон огласи нови документи за убийството на Кенеди</p>

САЩ публикуваха 10 000 страници с документи, свързани с убийството на Кенеди

Свят Преди 13 часа

Публикуването на файловете „хвърля с огромно закъснение светлина върху истината“

Патриарх Даниил отслужи опело Христово

Патриарх Даниил отслужи опело Христово

България Преди 13 часа

В храмовете и в манастирите днес беше отслужена също вечерня с така наречените Царски часове и с изнасянето на светата плащаница

<p>Да или не на ракетите &bdquo;Таурус&ldquo; за Украйна?</p>

Сигнал към Москва и съюзниците: Да или не на ракетите „Таурус“ за Украйна?

Свят Преди 13 часа

Сега Русия заобикаля и украинците, и европейците, преговаряйки пряко със САЩ