"Окървавиха миньорски бунт", съобщава "Труд". Полицаи и миньори от "Мини Марица-изток" влязоха в кървава схватка вчера на пътя Русе-Свиленград при Гълъбово, и двете страни дадоха пострадали и се обвиняваха взаимно кой е започнал мелето, посочва изданието. Синдикатите поискаха оставката на вътрешния министър Румен Петков, който защити подчинените си, продължава темата "Сега" в челния си материал.

След като здравният министър Радослав Гайдарски се огъна под натиска на "Пирогов", утре могат да скочат още болници, прогнозира "Сега". "Протестът в "Пирогов" струва 2.5 млн. Лева", твърди пред "Труд" доскорошният директор на института Спас Спасков. Според него по време на протестните действия са се
генерирали 2.5 млн. Дълг. Той вижда спасението на "Пирогов" в добрата реорганизация.

"500 лева заплата спира стачките", пише "Стандарт". Такава е мечтаната заплата на две трети от българите, сочи проучване на НЦИОМ, цитирано от вестника. Столичани искат поне 820 лева, а образованите българи между 30 и 50 г. не харесват работа, която им носи по-малко от хилядарка.

"Вътрешната комисия в парламента ще изслуша шефа на НСО ген. Димитър Димитров и уволнения гард Николай Марков заради скандала в службата, съобщава "Труд". Това са решили вчера депутатите. По-рано пред деня 50 парламентаристи от опозицията са събрали подписка за създаването на временна анкетна комисия. Преди седмица, когато Марков обвини НСО, че събира незаконна информация за охранявани политици и я предава на президента Георги Първанов, от ДСБ също поискаха анкетна комисия, припомня "Труд". "Монитор" допълва, че военната прокуратура е започнала проверка по твърденията на Марков. "В НСО са длъжни да следят движението на държавниците", коментира в интервю за вестника председателят на Национален съюз "Безопасност и охрана" Румен Ралчев. Отстраненият офицер има поведение на човек, над който стоят кукловоди, казва той.Темата присъства във всички днешни издания. Те поместват и стенограма от съвещанието при президента на 3 юли т.г., на което са присъствали всички бивши и настоящи шефове на НСО.

Лидерите на БСП и на НДСВ Сергей Станишев и Симеон Сакскобургготски ще предложат по две имена за двата овакантени поста в кабинета - министър на икономиката и министър на правосъдието, информира в челния си материал "Труд". Станишев щял да предложи двамата соцдепутати Петър Кънев и Петър Димитров за мястото на бившия министър Румен Овчаров, а Сакскобургготски ще номинира за мястото на правосъден министър, което е от квотата на НДСВ, главния секретар на Министерския съвет Севдалин Мавров и бившия зам.-министър на правосъдието Меглена Тачева. Съветът на коалицията ще определи фаворитите.

"Има ли Станишев време", анализира "Труд". Ключовият срок, който премиерът Сергей Станишев има, е до местния вот, тоест малко повече от 100 дни, коментира авторът. Той прави аналогия с Наполеон и пита ще върви ли Станишев към своето Ватерло или ще съумее да използва тези 100 дни, за да обърне неблагоприятните тенденции. В друг материал вестникът пише, че адвокати и правни кантори са писали тройка на кабинета. Правителството е оценявано от 15 водещи български правни кантори, които консултират над 95 на сто от инвеститорите в страната, 50 столични адвокати, допълва "Труд".

"По-бързо правете смените в кабинета", съветва специалният координатор на Пакта за стабилност за Югоизточна Европа Ерхард Бусек пред "Труд". Той коментира, че според него Сергей Станишев се справя добре. Харесва ми това, че той признава наличието на проблеми в управлението - за разлика от някои политици, които винаги отричат и твърдят, че всичко е прекрасно, допълва Бусек.

"Безогледният популизъм води България към катастрофа", пише в анализ в "Монитор". След верижните метаморфози на БСП от комунистическа през "модерна лява", после "социалдемократическа", та до настоящата "дясна левица" дезориентацията е тотална, смята авторът.

Вестниците информират, че НДСВ е внесло за регистрация в съда решенията на третия извънреден конгрес на партията. Според "Монитор" с това царят е сложил край на конфликта сред депутатите си.

"Парламентът да се саморазпусне, ако не може да се справи с организираната престъпност и корупцията - за това призовават петимата евродепутати на ГЕРБ в специално възвание, пуснато в кутиите на всички народни представители, съобщава "Труд". В интервю за вестника шефът на икономическото звено на партията Стоян Мавродиев коментира :"БСП се страхува от реформите". Самият премиер Станишев показва неспособност за решаване на проблемите, единственият път, в който ще вървят, е персонални промени, но те няма да променят безидейната политика, смята той.

В материал "Новите сини - млади и зелени" "Сега" коментира, че ако в България има някаква истинска опозиция, която пречи на властта и й лази по нервите, това е опозицията на защитниците на околната среда.

Парламентарната правна комисия отхвърли вчера идеите за въвеждане на задължително гласуване на местните избори, съобщава "Сега".

"Бездействащите следователи са лукс", казва в интервю за "Труд" главният прокурор Борис Велчев. Трябва да е ясно - правосъдието има нужда от обществено доверие, съдебната власт нямаше нужда от скандала "А.Ал. - Р.Овч." и не излезе от него с повишен престиж, отбелязва той. Надявам се повече да няма такива скандали, надявам се и моралът на магистратите да израсте дотам да напускат Темида, ако са я опетнили, заявява главният прокурор.

"Кога ще има присъди по важни дела?", пита пред "24 часа" директорът на Национална служба "Полиция" главен комисар Валентин Петров. За едни и същи доказателства в Европа наказват, у нас не, твърди той.

"Решението за "Странджа" - незаконно", е челното заглавие на "Монитор". Върховната административна прокуратура оспори вчера решението на Върховния административен съд, с което бе отменен статута на Странджа като природен парк, информира вестникът. "Еколози искат Европа да ни накаже за Странджа", пише
"Труд". Министърът на околната среда Джевдет Чакъров е готов да предприеме законодателни инициативи, за да не допусне случаи като този, допълва "Дневник".

"Германският бизнес е доволен у нас", цитира "Дума" изказване на премиера Сергей Станишев пред германския президент Хорст Кьолер. Ще продължим усилията срещу организираната престъпност и борбата с корупцията, заявява Станишев.

"Хората със средно образование и добър занаят имат най-голям шанс на трудовия пазар от 2008 до 2010 г., показва проучване на "Витоша рисърч" и "Индъстри уоч" сред 2000 работодатели, цитирано от "24 часа". Темата е основна за "Дума", който
акцентира върху това, че безработицата е намаляла под 7.5 на сто.

"Няма проблем с набирането на професионални войници", информира "Българска армия", като цитира военния министър Веселин Близнаков.

"Евросубсидии за изкоренени лозя", съобщава от първа страница "Земя". Страната ни задължена да свие с 10 на сто производството на вино,допълва изданието. Европейският съюз ще забрани използването на захар във виното, допълва темата от първата си страница "Новинар".

"И на сватбите ли ще нахлуват антипирати", пита "24 часа" в анализ по повод акцията за плащане на авторски права за музиката, която звучи в заведенията.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Въздушна тревога е в Одеса и областта

Въздушна тревога е в Одеса и областта

Свят Преди 4 часа

Сирените бяха задействани в 21:53 часа

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Щатът Уисконсин: Клюква, сирене и фанатизъм

Свят Преди 6 часа

Формулата на успеха в Уисконсин е проста: намери нещо, което обичаш, и работи усилено

<p>Да или не на ракетите &bdquo;Таурус&ldquo; за Украйна?</p>

Сигнал към Москва и съюзниците: Да или не на ракетите „Таурус“ за Украйна?

Свят Преди 7 часа

Сега Русия заобикаля и украинците, и европейците, преговаряйки пряко със САЩ

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Арктика: Мястото, където миналото среща бъдещето

Свят Преди 8 часа

Животът в края на света има своите специфики – до Уткиагвик може да се стигне само със самолет

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Атака с хладно оръжие пред супермаркет в Германия, има ранени

Свят Преди 8 часа

Минувачи успели да задържат извършителя

<p>Александър Везенков получи поредно признание&nbsp;🏀</p>

Александър Везенков попадна в идеалния отбор на сезона в Евролигата

България Преди 8 часа

В идеалната петица на Евролигата попаднаха още Найджъл Хейс-Дейвис, Карсън Едуардс, Кендрик Нън и Ти Джей Шортс

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Трима загинаха в Италия след проливни валежи

Свят Преди 9 часа

Особено тежко са засегнати Пиемонт, Южен Тирол и Ломбардия

<p>Ядрена сделка със САЩ е възможна</p>

Иранският външен министър пред Лавров: Ядрена сделка със САЩ е възможна

Свят Преди 9 часа

По думите на Арагчи Иран е изтъкнал, че САЩ са проявили сериозност по време на първия кръг на преговорите

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Хиляди поклонници по Кръстния път в Йерусалим на Разпети петък

Свят Преди 9 часа

В Източен Йерусалим и на Западния бряг живеят около 50 000 християни

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Расте броят на жертвите и ранените след американските удари по пристанище в Йемен

Свят Преди 9 часа

Това е най-смъртоносната атака от американската кампания на въздушни удари, започнала на 15 март

<p>&nbsp;Лечебните заведения реагираха на промените в потребителската такса за болничен престой</p>

Лечебните заведения реагираха на решението за по-ниска потребителска такса при престой в болница

България Преди 10 часа

Досега таксата за болничен престой на ден беше 5,80 лв., но с постановление на МС, обнародвано в Държавен вестник, таксата се намалява на един лев

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Разпитаха ректора на Белградския университет, подозират го в злоупотреба

Свят Преди 10 часа

Той благодари на всички, които са го подкрепили

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Ванс пред Мелони: Оптимисти сме, че можем да сложим край на руско-украинската война

Свят Преди 10 часа

Двамата отпътуваха за италианската столица преди великденските празници

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Орбан очаква бизнес сделка със САЩ

Свят Преди 11 часа

"Водим разговори с американците по икономически въпроси, които биха били изгодни за нас", каза Орбан

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Рискови откровения и градински приключения в новия епизод на “Един за друг”

Любопитно Преди 11 часа

Двойките влизат в битка за надмощие във Вилата на любовта

<p>Доставял ли е Китай смъртоносни оръжия на Русия?&nbsp;</p>

Китай отрече да въоръжава Русия, реагирайки на изявление на Зеленски

Свят Преди 11 часа

Това заяви говорител на китайското дипломатическо ведомство