Случаят с 69-годишната Маргарет Диксън, чиято операция е била отлагана няколко пъти поради липса на свободни легла в болницата, наелектризира предизборните страсти на Острова, пише "Таймс".
Кампанията започва с "битката за раненото рамо", обявява в заглавие вестникът с намек за прословутата битка между индианците и белите в Америка в края на XIX век.
Лейбъристите и консерваторите се надпреварват в обвинения и контраобвинения, а министърът на здравеопазването Джон Рийд се втурна да посети болницата в центъра на скандала, докато Маргарет Диксън и семейството й участваха в пресконференция на торите в Лондон, описва ситуацията "Таймс".
Случаят с отлаганата няколко пъти операция е повдигнат за пръв път от лидера на консерваторите Майкъл Хауърд в Камарата на общините като символ на неработещата според него система на здравеопазване при правителството на Тони Блеър.
Според водещото заглавие на "Гардиън" партиите са разделени от скандал за финансирането на здравната система.
Конфронтацията е репетиция за очакваните през пролетта парламентарни избори, посочва вестникът.
Макар случаят с Маргарет Диксън да няма оправдание, внушението, че е нещо обичайно за здравната система, представлява изопачаване на фактите и обида за интелигентността на избиратиеля, добавя изданието в редакционен коментар.
Под заглавие "Битката за рамото на Маргарет" "Индипендънт" задава три въпроса: "Как нейната болка се превърна в политическа буря? Показва ли този фарс нещо за здравната система? Или показва много повече за политиците?"
След вековна вражда Гърция е признала, че Турция не е вече главният й враг, пише в кореспонденция от Атина "Дейли телеграф".
За пръв път от три десетилетия насам в годишния стратегически преглед на гръцката армия Турция не е посочена като заплаха №1.
Най-големите заплахи за Гърция според армията са бързото разрастване на международната организирана престъпност и потенциалната етническа нестабилност на Балканите.
"Дейли телеграф" цитира и началника на лондонската полиция сър Иън Блеър, според когото Великобритания е изправена пред потенциална терористична заплаха от много мюсюлмани, които се завръщат в страната, след като са прекарали известно време в тренировъчни лагери в Афганистан.
Източници от Скотланд ярд са уточнили, че става дума за лагерите на "Ал Кайда", преди да бъдат унищожени от американската армия, уточнява вестникът.
Новият директор на ЦРУ Портър Гос е признал, че е затрупан с работа, пише "Гардиън" и допълва, че той не само управлява Централното разузнавателно управление, но трябва да наблюдава и останалите 14 американски разузнавателни агенции.
Гос казал, че най-тежката му задача била подготовката на редовния брифинг за US президента Джордж Буш, което му отнемало по пет часа всеки ден.
Това може скоро да се промени след назначаването на американския посланик в Багдад Джон Негропонте на новосъздадения пост директор на националното разузнаване, коментира "Гардиън".
Негропонте ще следи за работата на всичките 15 агенции и ще има задачата да докладва на президента.