"Митничари с 300 лв. заплата в коли за милиони", пише "24 часа" в обширен материал за корупцията по българските граници. Митничарите твърдят, че вземат колите за реклама, а парите са им от любовници в чужбина, коментира изданието.
"Съдът пусна Пилето срещу 15 хил. лв.", пише "Монитор" и добавя, че Николай Методиев "разяснил" процедурата по внос и митнически контрол.
"Пилето=15 000", извежда в заглавие и "Труд".
Атинският координационен център за търсене и спасяване е прекратил издирването на българския моряк, четем на страниците на "24 часа".
Краят на операцията означава, че според експертите той не може да бъде открит.
"Рецепта за здравеопазването" е темата на боря на в "Капитал". Ясни правила, контрол и конкуренция - това според изданието е начинът за подобряване на българското здравеопазване.
Вестникът публикува и проучване, осъществено в страните от Централна и Източна Европа, за това доколко населението е доволно от здравната система в съответната страна.
Ние и украинците сме най-неудовлетворени от здравеопазването, като делът на българите, които дават крайно негативна оценка на здравната система, е най-висок.
Под заглавие "Релси към ада" в. "Политика" коментира състоянието на българските железници.
Животът на 35 млн. пътници годишно е застрашен заради остарелите влакове и състоянието на линиите, твърди изданието.
Скъсан болт и провиснал детайл от пощенски вагон вече причиниха една катастрофа - тази край гара Владо Тричков, добавя вестникът.
"Политика" отделя цели две страници, в които описва катастрофалното състояние на българските влакове, за да направи крайната равносметка - 12 жп композиции дерайлираха през последните шест месеца, 264 са по-дребните произшествия.
По-забавна е темата от "168 часа". "Българските пороци в музей", четем в голямо заглавие на страниците на седмичника.
Уникална експозиция събира вещи, свързани с пиенето, пушенето, шоколада, наркотиците и секса, уточнява "168 часа".
Домакин на странната изложба е горнооряховският музей. Първата експозиция е посветена на пиенето и се нарича "Алкохол и амбалаж".
С нея не искаме да апелираме към трезвеност - не сме въздържателско дружество. Просто ще покажем табиетите на българина при консумирането на алкохол. Ще има шишета, халби, чаши, бурета, помпи за бира и други аксесоари, обяснява директорът на горнооряховския исторически музей и уредник на изложбата Иван Бъчваров.
80% от експонатите са дарения от граждани, коментира още "168 часа".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!