Това означава, че ако се купи имот за 200 000 лири, реално ще се платят само 120 000 за него, обяснява изданието и разказва, че мнозина ипотекират повторно имотите си, за да купят с освободените средства нови.
Като пример "Гардиън" разкрива плановете на 50-годишния Робърт, който работи като адвокат по фирмени дела и печели 180 000 лири годишно. Британецът вече е събрал 0,5 млн. лири в личната си сметка за пенсия и смята да инвестира 100 000 от тях в два крайморски имота у нас, а с останалите 400 000 да купи двете жилища, където живее.
Иначе първите страници на британските съботни вестници се занимават само с предизборната кампания на Острова, в която подобаващо място заема темата за имиграцията.
"Таймс" разкрива на челно място "двете лица на кампанията на торите за имиграцията".
Към министъра по имиграцията в сянка на опозиционната Консервативна партия са били отправени обвинения в двуличие, след като на азиатските гласоподаватели били изпратени различни предизборни листовки.
На тях се обещавала помощ при издаването на визи за посещения на роднини, а на останалите избиратели - крути мерки за ограничаване на имигрантите.
Под главата на "Гардиън" също стои подобна тема: "Блеър отвръща на удара за имигрантите".
В речта си по този въпрос вчера британският премиер е защитил системата, по която се работи с имигрантите до този момент, и е обвинил лидера на консерваторите Майкъл Хауърд, че говори "непоследователни празни приказки", чиято единствена цел е да плаши избирателите, пише изданието.
Блеър заяви, че торите се превръщат в партия, която се занимава само с един проблем - имиграцията, защото се страхуват да говорят за икономиката, допълва вестникът.
Няколко часа по-късно консервативният лидер Майкъл Хауърд обяви на предизборен митинг, че 1/3 от новостроящите се жилища са необходими, за да има къде да се подслоняват имигрантите, разказва още "Гардиън".
"Индипендънт" публикува на първа страница снимка на атомна електроцентрала по залез слънце под заглавие: "Ядрена енергетика? Да, моля, казва Блеър".
Вестникът разкрива таен план на британското правителство да създаде ново поколение ядрени реактори, които да са в центъра на програма за справяне с климатичните промени.
Тони Блеър не иска да повдига въпроса преди изборите, затова проблемът не се споменава в предизборния манифест на управляващата партия, но специална комисия вече проучвала дали ядрената енергетика няма да се окаже подходяща за борба с измененията в климата, обяснява изданието.
Един от членовете й разказва, че въпросите, на които комисията трябва да намери отговор, са така формулирани, че изходът е ясен още отсега.
"Файнаншъл таймс" пише на челно място, че британският финансов министър Гордън Браун е изправен пред проблем заради ръста на икономиката.
Вестникът изчислява, че брутният вътрешен продукт трябва да расте много по-бързо, за да постигне целите, заложени в бюджета. През първите три месеца на годината растежът е бил само 0,6%.
Ръстът на икономиката отсега нататък трябва да е по-голям от всеки друг през последните пет години, за да се постигнат правителствените прогнози, допълва финансовият всекидневник.
На първа страница "Дейли телеграф" цитира министъра на образованието, който казва, че ако лейбъристите спечелят трети мандат, броят на финансираните от правителството общежития към гимназиите ще бъде увеличен.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!