Колкото и да бе твърд, Пиърс Морган в крайна сметка отстъпи пред натиска на правителството, множество медии и най-вече на самите собственици на "Мирър" (Mirror.co.uk), които предпочетоха да се отърват от главния редактор, преди аферата да навреди още повече на издателската група. Малко след съобщението за принудителната оставка, Висшият съвет на "Дейли Мирър" се извини за публикуването на снимките.
В комюнике се посочва, че вестникът е поместил фотографии, които е смятал за автентични. Въпреки това съществуват достатъчно доказателства, че тези снимки са фалшифицирани, се казва още в изявлението.
Правителството обяви, че снимките в никакъв случай не са правени в Ирак. Пиърс Морган е обвинен, че е навредил както на страната си и на армията, така и на журналистическата професия. Според други обаче, Пиърс Морган е разкрил неприемливите действия на някои британски войници в Ирак.
Признанието на "Дейли Мирър" е водеща тема за всички британски вестници. Коментарите обаче се разминават в зависимост от политическите пристрастия на едно или друго издание.
"Дейли телеграф" отбелязва факта, че Морган се оказа почти герой. В действитерност за мнозина бе въпрос на живот и смърт. "Дейли Мирър" взе правилно решение като се отърва от него, категорично заявява вестникът.
Принципно антивоенният "Гардиън", макар да признава, че публикацията на снимките е навредила на репутацията на британските военнослужещи, смята, че от самото начало тази война се води под фалшив предлог и Морган е действал в обществен интерес, опитвайки се да освети порочния й характер.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!