Колкото до свършеното, премиерът заявява, че е скромен и не иска да се хвали. Той признава, че най-голямото му разочарование е тромавата и пасивна администрация, която "ограничава прогреса". На въпрос защо не е изпълнил обещанията, с които е дошъл на власт, Сакскобургготски отговаря, че това се дължи на "тежкото наследство, което е заварил". Колкото до това, че хората вече не вярват на правителството, той премиерът смята, че "те едва ли ще повярват на което и да е друго правителство, на който и да е друг човек".
По повод втората годишнина на правителството и разместванията в кабинета "Пари" пише: "... Времето на правене на кабинетна политика свърши. Само подкрепата на шефа - цар, не стига. За мнозина забележките, отправени към тях, подействаха мобилизиращо, но във водовъртежа на всекидневните ангажименти не бяха малко и онези, които не можаха да надскочат безпомощното ораторстване с преобладаващо присъствие на намеренията, но не и на ясните действия... Когато премиерът наистина "издърпа ушите" на няколко министри и ги смени, а други поразмести, онези, които напуснаха кораба, декларираха, че не са наясно защо ги е сполетяла такава съдба. Сигурно няма и да разберат, ако продължат да смятат, че политиката е продукт на кабинетна дейност, която поставя личния интерес на първо място."
"Новинар" отбелязва, че по морето се търсят български летовници. Вестникът коментира това по следния начин: "Сегашните цени - 2 лева на легло по морето, са горе-долу същите, както през 90-те години на миналия век. Те обаче не са резултат от изравняване на стандарта на живот тогава и сега, а са следствие от липсата на основно български летовници и паниката на собствениците на къмпинги и квартири. Именно това е резултатът от "развитието" на икономиката, начело на която, слава Богу, вече не е Никито Василев. Истината е, че много българи не могат да си позволят и тези 2 лева, защото вместо заплатите незабавно и несимволично бяха увеличени токът, парното, лекарствата и какво ли още не. Това обаче управниците не ги засяга. След някой и друг воаяж с яхта край Монако животът им е осигурен завинаги", пише "Новинар".
Кризата в СДС предизвиква много коментари, но всички вестници са единодушни, че тази партия се намира на смъртен одър. Единствената разлика между отделните издания е в оценката на последиците. "Монитор" например посочва, че: "Провалът на СДС повлича и БСП в пропастта". Според вестника и двете партии са клиентелистки, тяхното време е изтекло и е по-добре, ако се оттеглят заедно от политическата сцена.
"Стандарт" констатира, че богатите пият 7,4 пъти повече алкохол от бедните. Това показват данни на Националния статистически институт. Десетте процента българи с най-ниски доходи годишно поглъщат по 5 литра ракия, а 10% от хората с най-много пари - по 40 литра. От алкохолните напитки най-много се консумира пиво - средно по 8 литра на човек годишно. Но разликата в количеството изпита бира между най-заможните и най-бедните е точно осем пъти. На първите се падат по 19 литра, а на вторите - по 2,5 литра.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!