Според "Дневник" от началото на годината тече ново преразпределение на контрабандните канали в България и това е главната причина за серията зрелищни атентати срещу главни играчи, някои от които доскоро са били партньори. Според източник на "Дневник" около това мнение са се обединили професионалното ръководство на МВР и спецслужбите. Изданието смята, че натрупването на неразкрити сериозни престъпления, както и обстоятелствата около взривения в петък луксозен автомобил на оживен софийски булевард, са вероятната причина за твърде острото и сензационно изявление на главния секретар на МВР ген. Бойко Борисов по държавното радио вчера.
"24 часа" пише, че според близки на намиращия се в колата мъж той на практика е воювал с контрабандистите и ударът може да е дошъл от тази посока. Мъжът е поискал официална среща с министър, за да му разкрие новите контрабандни схеми, а след това е имало още няколко срещи. Запитан от "24 часа" за тези срещи, министърът е отрекъл да са се провели.
"Монитор" също развива тезата за контрабандата. Вестникът твърди, че е попаднал на секретна справка на специалните служби, която показвала, че по времето на управлението на Иван Костов и в първата година на настоящото правителство специалните служби са си разпределили контрола върху контрабандните канали.
"Монитор" публикува репортаж от нощно дежурство на патрулна кола в София и коментира, че залавянето на обикновен крадец или джебчия струва 7000 лева, защото върху подобни случаи работели по 20 полицаи, които в течение на седмица следели престъпниците.
Според изследване, поръчано от "Труд", бедните хора смятат, че богатите са хитри, късметлии, амбициозни и настойчиви, но също така лоши и нечестни използвачи, които присвояват чуждите пари. Богатите пък мислят, че бедните са неинтелигентни, слабо образовани, с по-малко късмет, но за сметка на това добри, наивни и безхитростни. Според изследването, публикувано в "Труд", богатите и бедните в България живеят в два паралелни свята - не само като битие и потребление, а като ценности и роли.
Според "Сега" министърът на администрацията Димитър Калчев ще внесе в кабинета предложение министрите да ползват пари за представително работно облекло като държавните служители. "Още не е ясно каква сума ще бъде отпусната за костюми на министрите, зам.-министрите и членовете на политически кабинети, но вероятно ще бъде над 300 лева", смята "Сега". Анкета на вестника сред министрите показала, че те не са във възторг от идеята, защото се притесняват, че ще бъдат обвинени от медиите и опозицията в облагодетелстване.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!