В одещата тема за "24 часа" е казармата: "Казарма за 5 минути" е заглавието на първа. Това се отнася за всички мъже, навършили 27 години. Подробно е обяснена процедурата.
Трябва ли ни армия пита изданието. Отговорът: "то и сега армията ни е със символични задължения и ако наистина ни нападнат някои от нашите вероятни противници, сами няма да се справим. Що си харчим парите."
"Без задължителна казарма от 2008 г", успокоява на свой ред "Труд".
А времето остана студено и вчера. "Телеграф" излиза със снимка на първа страница на мъж, който се къпе с минерална вода в извор край варненския плаж.
На челната страница на "Стандарт" пък откриваме фотос на най-големия снежен човек в света, който се намира в Минесота и е висок 15 метра и широк 7 м.
Правителството огласи антикорупционния план, пише в заглавие "Дневник".
Уточнението - програмата за борба с корупцията, която правителството подготви по настояване на Европейската комисия, предвижда редица драстични промени в законодателството, най-спорни от които могат да се окажат корекциите в режима по ДДС.
Новият закон за ДДС трябва да бъде готов до края на март и според програмата в него ще се изисква обезпечение на подлежащия за възстановяване данъчен кредит, посочва изданието.
Друга идея в антикорупционната програма е одиторите да информират отговорните институции за всеки случай, когато им се появят съмнения, че проверяваната фирма е давала подкуп.
До края на годината трябва да бъдат внесени промени и в Закона за политическите партии, с което да се осигури прозрачност във финансирането им. Планирани са и санкции за партийните централи, отбелязва "Дневник".
В същото време вестникът публикува интервю с досегашния ръководител на МВФ за България Ханс Фликеншийлд, който твърди, че сенчести структури управляват безмитните магазини.
Подобни магазини на сухопътните граници и във вътрешността на страната трябва да бъдат затворени с изключение на тези на летищата, казва той.
Интервю с Фликеншийлд публикува и "Пари". Вече бившият ръководител на фонда обяснява какви са споразуменията с кабинета. Една от препоръките е бързото приемане на закона за бизнесрегистъра.
"Пари" пита и новият ръководител на мисията на МВФ в България Робърт Хагеман, който уверява: "България има много добри перспективи".
Още 1 година мрак в партийните финанси, извежда "Сега". Едва през 2007 г. политическите сили ще бъдат задължени да обявяват публично спонсорите си, реши кабинетът.
В "Новинар" четем, че "Пускат списък с 30 корумпирани магистрати, крият им имената". Директорът на националното следствие Ангел Александров предал въпросния списък на главния прокурор Никола Филчев. Няма подробности, освен че в списъка преобладават следователи.
Вестникът коментира, че сега този списък ще потъне някъде в прокурорските папки и няма да чуем повече за него.
Ама така магистратите са отчели дейност, разсъждава изданието.
Пак ли димна завеса, пита в коментарната си рубрика "Труд". Да не мислите, че и тази власт няма да се отчете със Списък?, е следващият въпрос.
"Монитор" пък се чуди "защо на финала на мандата си отиващият си главен прокурор се подсети за корумпираните и защо наистина не ги подгони досега".
"Октоподът Шулева хариза Бояна филм". Заглавието, в което са цитирани думите на Николай Волев, е на първа страница на "Стандарт".
Режисьорът твърди, че царската министърка уредила ниската цена на Киноцентъра. Пипалата на бившата министърка ясно личат около сделката, тя действа по безупречен начин с взаимно свързани лица, обяснява Николай Волев.
"Монитор" също пише по проблема. Но тук откриваме другата страна: "Мързеливи рентиери ронят сълзи за "Бояна филм".
Изтъква се, че ангажиментите на купувача са за 20 години и че няма друга приватизационна сделка с толкова много гаранции.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!