Общият брой на министрите надхвърли 30, но няколко от местата все още не са попълнени, вкл. ключовите постове в отбраната и петрола, както и две вицепремиерски кресла.
Затрудненията са заради нуждата от включване на сунитското малцинство, което бойкотира изборите в края на януари, но също получава представителство в кабинета, обяснява Би Би Си.
В правителството попада и шиитът Ахмед Чалаби, който до неотдавна беше фаворит на американците, а сега ще отговаря временно за добива на нефт и е един от четиримата вицепремиери.
Военното министерство пък се поема временно от самия министър-председател, като според конституцията вакантните места трябва да се попълнят до 7 май, изтъква още Би Би Си.
В парламента кабинетът е бил одобрен от 180 депутати от общо 275, допълва Си Ен Ен. Отсъстваха 90, а петима гласуваха против.
Сред онези, които не присъстваха на днешното заседание, беше и Ламия Абед Хадури, която е първият депутат в демократично избрания иракски парламент, убит при атентат.
В навечерието на изборите във Великобритания темата за Ирак отново става една от водещите за пресата на Острова.
Изтичането на информация за съдържанието на доклада от главния прокурор относно законността на войната от 2003 г. е в центъра на вниманието на всички издания днес.
"Индипендънт" дори помества части от доклада, като с маркер са отбелязани всички места, в които има колебания на лорд Голдсмит, макар и звучащи доста засукано, по адвокатски, отбелязва Българската редакция на Би Би Си (BBC.bg).
Правителството сега трябва да обясни промяната в мнението на главния прокурор, смята вестникът.
"Никога не съм лъгал, казва Блеър след ново съмнение за войната" е заглавието на първа страница в "Дейли телеграф", който обявява още: "Главният прокурор е предупредил премиера за законността на войната".
"Блеър е изправен пред ново изпитание за Ирак", пише и "Файнаншъл таймс" на първа страница.
Консерваторите наричат "огромна измама" разликата между обществените и личните изявления на лорд Голдсмит, обобщава вестникът.
Всички вестници обаче са на мнение, че езикът на предизборната кампания се е изострил прекалено, като мнозина смятат, че лидерът на консерваторите е отишъл твърде далеч, наричайки Блеър "лъжец".
"Гардиън" помества свое проучване на общественото мнение, според което в очите на обществеността Блеър може и да е лъжец, но в същото време притежава необходимия чар да бъде министър-председател.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!