Според "Монитор" вотът на избирателя е тотално подменен. В подкрепа на твърдението си вестникът посочва, че с вота си през 2001-ва българският избирател е вкарал в Народното събрание четири политически сили, но разцепленията създадоха седем парламентарни групи.
"Новинар" вижда в сформирането на нова парламентарна група пореден знак, че парламентарните избори наближават. Според вестника от днес вече правителството на Симеон Сакскобургготски, освен че се е превърнало в кабинет на малцинството, става и заложник на политическите и властовите амбиции на нововремци.
Пред "Труд" областният управител на София-град Росен Владимиров обявява, че ще върне закупения от него апартамент от 160 кв.м в жк "Овча купел", който е бил собственост на държавата. Той мислел, че да купиш от държавата като държавен служител, е по-прозрачно и законно, става ясно от обяснението му. Заради общественият укор обаче Владимиров смята за морално да върне жилището.
"24 часа" обявява, че организира от понеделник експеримент, при който депутатите Владимир Дончев от НДСВ и Иво Атанасов от БСП, както и журналистките от вестника Лили Клисурова и Пепа Витанова ще се опитат да живеят един месец със 120 лева, колкото е минималната работна заплата. Участниците в експеримента ще трябва да водят дневник на разходите си. Подобен проект вече е бил осъществен в Чехия.
Вестникът допълва, че "Дарик радио" е избрало софийско семейство да живее един месец с депутатска заплата. По този повод "Стандарт" коментира, че 820 лв. сигурно ще се видят на това семейство като милиардите на султана на Бруней, но не трябва да им се завижда - месецът ще свърши като сън.
"Дума" публикува мненията на лидерите на синдикатите КНСБ и КТ "Подкрепа" Желязко Христов и Константин Тренчев за социалната политика на кабинета и очакванията им от вота на недоверие. Желязко Христов определя социалната политика като политика на парче и се надява вотът да катализира разумните идеи за нейната промяна.
Константин Тренчев заявява: "Огромна част от мотивите на БСП за внасянето на този вот са истина и ние ги споделяме, но като политическа процедура смятаме, че моментът е изключително неподходящ."
Водещата новина за "Дневник" е, че България е отпаднала от топсписъка на германските туристи. От всички туристи, посещаващи страната, Германия изпраща най-много и заема дял над 25%. Вестникът цитира германски туроператори, че конкурентната цена вече не е основната сила на България и тя изместена в списъка на най-търсените дестинации от страни като Египет и Тунис.
В редакционен коментар "Дневник" отбелязва, че факторът "ниски цени" вече е поизчерпал потенциала си като двигател на българската туристическа индустрия и трябва да се търсят и други решения, за да се изпреварят неприятните изненади.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!