Ма азин на фирма "Нирвана" ООД в София е продавал различни видове дизайнерски наркотици, съобщиха от МВР.
Служутели на агенцията, както и хора на ГДБОП, НАП и комисията за защита на потребителите са открили и иззели с акт за митническо нарушение различни видове
дизайнерски наркотици, аналози на амфетамин и метамфетамин, обясниха от полицията.
Общата стойност на задържаните
вещества е около 42 хил. лв.
Дрогата е открита проверка в търговски обект на фирма в центъра на София.
В магазина работят трима души – латвийските граждани А.М., на 47г., А.К., на 30г., както и литовския гражданин П.П., на 24г.
При съвместните действия екипът проверяващи открил в обекта 1000 опаковки различни видове от т.н. дизайнерски наркотици.
Синтетичната дрога под формата на таблетки има въздействие от типа на амфетаминовите стимуланти, обясниха от МВР.
В обекта е намерено и зелено тревисто вещество със съдържание на канабиноиди (активните вещества в марихуаната).
Съставени са констативни протоколи от НАП-ТД-София и от експертите на Комисията за защита на потребителите.
Служителите от митниците са съставили акт за митническо нарушение и са иззели намерените опаковки. Те са без документ за произход и описание на съдържащите се в тях вещества, уточняват от проверяващия екип.
От МВР припомнят, че вече е изготвен проект за промени в Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите и предстои обсъждането и приемането му от Народното събрание. Според проекта 25 посочени вещества ще бъдат поставени под забранителен режим.

Източник:
МВР