Учените проучвали онази част на мозъка, където се смята, че се обработват негативните мисли. Учените установили, че песимистите показват по-висока активност в дясната част на челния дял на мозъчната кора. При оптимистите лявата част регистрирала по-висока активност.
В изследването са участвали 52 души на възраст между 57 и 60 години. Те били помолени да си припомнят някакво събитие, което ги е накарало да се чувстват много зле и после събитие, което ги е направило щастливи. Учените изследвали мозъчната активност, за да видят коя част от челния дял на мозъчната кора е по-активна при отделните спомени.
След това доброволците били ваксинирани срещу грип и през следващите шест месеца били наблюдавани как организмът приема ваксината. Тези, които показали най-висока мозъчна активност в дясната част на мозъчната кора, имали и най-слабо развита имунна система.
"Емоциите играят важна роля за здравословното състояние на човек. Ние се опитване да разберем механизма, по който мозъкът оказва влияние върху тялото и човешката имунна система", заявил д-р Дейвидсън, един от учените, провели изследването.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!