P2PShared.U. Този опасен код се разпространява с помощта на пощенски съобщения с тема „McDonalds ви желае весела Коледа!“. В съобщението става дума за купон, даващ правото на безплатен обяд във веригата McDonald's. Именно този купон е носител на вируса. По този начин безплатният обяд може да ви излезе скъпо.
Agent.JEN. Представете си куриер, които ви звъни на вратата със съобщение, че има пратка за вас. Но ако вратата бъде отворена, пълчища мошеници завземат дома ви. Именно до това може да доведе Agent.JEN, ако се докопа до компютъра ви. Той се разпространява в пощенски съобщения, привидно изпратени от куриерската служба UPS. Всеки който свали или отвори прикрепения файл пуска троянски кон, който веднага започва да вкарва други видове вреден код в компютъра ви.
Banbra.FXT. Преструвайки се на съобщение от бразилски съд, Banbra.FXT съобщава на жертвите, че те се намират под следствие и предлага да покаже подробен отчет за хода на делото. Този отчет реално е троянец, който попаднал в компютъра краде банкови пароли и друга лична информация.
Banker.LGC. Състезателят от Формула 1 Фернандо Алонсо е катастрофирал? Нищо подобно – това е просто поредната история, измислена от троянски кон с цел да ви накара да отворите видеофайл. Всички, които го правят получават троянец, падащ си по банкова информация.
Sinowal.VTJ. Един от най-чудатите вируси за 2008 г. Той се разпространява чрез пощенски писма от неизвестен подател, които твърдят че получателят им е изпратил вируси и го заплашват с полиция. Всички усилия са насочени към това, потребителят да отвори и разпечата приложение, което е „явно доказателство за вината му в разпращане на опасни съобщения“. В резултат в компютъра се вмъква Sinowal VTJ.
BatGen.D. Този вирус е специалист в приготвянето на опасни торти. Той попада в компютъра във вид на файл с название personalcake.bat. На практика вирусът представлява инструмент за създаване на вреден софтуер, който след това пита потребителя как би искал да нарече творението си (seleccionaelnombredelpastel – изберете име за тортата).
Aidreden.A. Вирусът предсказва бъдещето, и то в съвсем мрачни краски. Когато компютърът ви е заразен, на екрана се извежда съобщение „Вие ще умрете през следващия месец“. Този диалогов прозорец е снабден с опция-бутон ОК. Едва ли някой потребител би се съгласил спокойно с това предсказание.
Banker.LLN. Този троянски кон попада в компютъра във вид на файл с название barackobama.exe и иконка изобразяваща флага на САЩ. Естествено, вирусът няма нищо с изборите за президент, а спокойно си краде банкова информация.
Banbra.GDB. Когато на вратата ви чука полиция, по-добре е да й отворите. Но не и когато това е троянски кон. Banbra.GDB попада в компютъра във вид на съобщение, привидно изпратено от бразилската полиция. В писмото се казва, че вашият компютър участва в незаконна дейност. На потребителя се предлага да свали отчет, съдържащ доказателства за това твърдение. Ако той се съгласи, и стартира приложението, в компютъра започва да шета банков троянец.
Spammer.AKE. Това е червей, разпространяващ се в пощенски съобщения, съдържащи призиви за приятелство и любов. Не се връзвайте. В противен случай, компютърът ви ще бъде използван за разпращане на спам.
Източник: IDG.BG
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!