"Таймс" помества под главата си на първа страница снимков колаж, на който премиерът Тони Блеър държи два сладоледа, а отстрани лакомо го гледат лидерите на двете основни опозиционни партии - консерваторът Майкъл Хауърд и либералдемократът Чарлз Кенеди.
Вестникът е озаглавил блока от материали, разгърнати на цели две страници "Блеър започва фронтална атака да убие протестния вот за либералдемократите".
Посланието на лейбъристите в най-оспорваните избирателни райони е, че гласуване за либералдемократите би означавало на 6 май страната да има правителство на Консервативната партия, пояснява изданието.
В тази връзка заглавието на уводната статия на "Дейли телеграф" на първа страница е "Кенеди дръпна килимчето изпод изборния пакт с лейбъристите".
Изданието съобщава, че в понеделник лидерът на либералдемократите e засилил натиска върху Блеър, като публично е прекратил договореността привърженици на неговата партия да подкрепят кандидати на лейбъристите в ключовите и най-оспорвани избирателни райони.
"Индипендънт" е избрал друг ъгъл за водещия си предизборен материал и под заглавие през цялата си първа страница "Остават 48 часа - проблемът, който не си отива" пише, че надеждите на премиера да избегне темата за Ирак в предизборната кампания са били попарени в понеделник със смъртта на 50-ия британски войник там, както и от възобновеното насилие в страната и обвиненията, отправени от брата на убития британски заложник Кен Бигли.
В писмо до вестника Пол Бигли твърди, че министърът на външните работи Джак Стро в частен разговор го е призовал да се извини публично на Блеър заради отправените по-рано критики, за да не навреди на преизбирането на лейбъристкия лидер за трети мандат.
В понеделник вечерта британският първи дипломат е отрекъл да е повдигал въпроса за изборите в разговора си с Бигли.
Оспорваната предизборна надпревара се отразява и в предвижданията на пресата за обществената подкрепа за партиите.
"Файнаншъл таймс" пише под главата си на първа страница "Лейбъристите увеличават преднината си".
Основание за твърдението вестникът черпи от проучване на института МОРИ, като обаче отбелязва, че според същата анкета над 1/3 от британците могат да променят предпочитанията си през оставащите до вота броени часове.
Позовавайки се на друго изследване, "Гардиън" обявява: "Проучване разкрива колко е крехка преднината на лейбъристите".
В 108 оспорвани избирателни района подкрепата за управляващата партия е спаднала от 47% през 2001 г. на 41 сега, пояснява вестникът.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!