Оцелял е само единият от шофьорите, който е настанен в болница в Пазарджик без опасност за живота. По негови данни микробусът е бил застигнат от ТИР с бяло хладилно полуремарке, което при изпреварване ударило странично автобуса и той паднал в реката.
ТИР-ът се издирва, но полицията не изключва възможността шофьорът на микробуса да е заспал и това да е причинило катастрофата. Сред жертвите - две жени и трима мъже - има и двама български граждани: 36-годишната Серджан Бахри Мехмед от София и 44-годишния Нуредин Адем Реджеб от Момчилград.
Днес пътищата в страната са заснежени и проходими при зимни условия, съобщава пресцентърът на МВР. Настилките са мокри и хлъзгави, а в планинските райони и усойни места - заледени. Препоръката на Пътната полиция е всички автомобили да се движат с вериги, а товарните - без ремаркета и полуремаркета, по пътя Гоце Делчев-Петрич през Катунци. Товарните автомобили трябва да са без ремаркета и полуремаркета през прохода Петрохан, по пътищата Белово-Юндола, Велинград-Сърница, Батак-Доспат, Сливен-Стара река.