В същия доклад се твърди, че макар през 1968 г. Кокалис е изоставил официално агентурната си самоличност, до падането на Берлинската стена през 1989 г. той продължил да бъде обект на наблюдение от тайните служби на ГДР, които информирал за политическото и икономическото развитие на Гърция.
Тези дни шефът на "Интраком" Кокалис купи 49% от българската игра "Еврофутбол". Ден след това гръцката прокуратура го обвини в четири тежки престъпления - шпионаж, измама, присвояване и легализиране на пари от незаконни действия, както и за пряко и непряко подкупване. (Повече...) Във вторник 63-годишният Кокалис определи обвиненията като "безпочвени" и "дело на политическите му противници". "Обвиненията в шпионаж дълбоко ме нараняват и аз обещавам да предприема действия срещу всеки, който стои зат това поредно опетняване на името и честта ми", декларира Кокалис в специално изявление, цитирано в "Катимерини". Вестникът припомня, че разследването на германската парламентарна комисия по деянията на Кокалис приключи на 28 май 1998 г. и резултатите бяха оповестени преди половин година. В доклада обаче не се казва дали източногерманските служби са помогнали на Кокалис да основе компанията "Интраком".
Състоянието на Кокалис се оценява на 1,2 млрд. долара, той е на 421-во място в списъка на милиардерите на списание "Форбс", а през януари "Прайс Уотърхаус Купър" му даде титлата "Гръцки бизнесмен на годината", припомня Би Би Си. Кокалис е и президент на футболния и баскетболния клуб "Олимпиакос" (Пирея).