Б МФ скара министри, извежда "Сега".
Министърът на държавната администрация Николай Василев влезе в схватка с транспортния си колега Петър Мутафчиев заради приватизацията на "Български морски флот". Бившият отговарящ за транспорта в предния кабинет обяви сегашната стратегия за раздържавяване на варненската корабна компания за сбъркана.
НАП оцени измамите с ДДС на 79 млн. лв., пише същото издание.
Предполагаемите щети за бюджета от измами с ДДС за първите 6 месеца на годината е 79 млн. лв., съобщи вчера шефката на Националната агенция за приходите (НАП) Мария Мургина пред комисията за борба с корупция на парламента. Реално установените изискуеми суми са по-малко - 34 млн. лв.
Централната банка леко отхлабва кредитирането, отбилязва вестникът.
От днес Българската народна банка разхлабва малко хватката около кредитите. Намалява се размерът на наказателните резерви, които търговските банки бяха длъжни да поддържат в БНБ, ако надскачат ограниченията за отпускане на заеми.
Ако правителството не действа бързо и не защити новото прекрояване на държавата пред Брюксел, догодина страната ни може да загуби милиони евро от ЕС, каза пред "Сега" червеният депутат Костадин Паскалев. За да получи субсидии от Фонда за регионално развитие, България трябва да има ясно райониране и готови проекти, смята той.
Магистрала "Тракия" ни спира за еврото, твърди "Стандарт".
Евростат е категоричен, че случаят с концесията за магистрала "Тракия" представлява огромна държавна гаранция за проекта, при което рисковете за частния оператор са значително намалени за сметка на българската държава. "Тези рискове (погасени с пари на българския данъкоплатец) възлизат вероятно на повече от половината от доходите за частния оператор", пише Евростат.
Токът няма да поскъпва, успокоява ежедневникът.
Токът няма да поскъпва заради промените в Закона за енергетиката, заяви шефът на ДКЕВР Константин Шушулов. По думите му въпреки възможността някои компании да купуват ток директно от НЕК това няма да доведе допоскъпване за бита, както твърди жълтият депутат Йордан Костадинов.
"Златна треска клати кабинета" е темата на "Труд". Изданието информира, че в тройната коалиция зрее напрежение заради концесиите на трите златни находища - Челопеч, Хан Крум и Попинци. Причината били изявления на министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров, че концесионните договори са икономически неизгодни за държавата.
"24 часа" отбелязва, че министър Чакъров подготвя промени в закона за подземните богатства. "Трябва да гарантираме държавното участие в разработването и печалбата от всяко находище на благородни метали и петрол" казва министърът, цитиран от вестника.
В интервю за "24 часа" зам.-министърът на околната среда и водите Любка Качакова обяснява какво предвиждат промените в Закона за водите. С новия закон ще се създаде специален регистър на водните длъжници, казва тя. Във връзка със строителството по Черноморското крайбрежие Качакова коментира, че никой, който прави бизнес не може да замърсява околната среда или ще плаща много, ако го прави.
"Пари" оповестява данните от последния доклад на Центъра за икономическо развитие, според които икономическият растеж за цялата 2006 г. ще надхвърли прогнозните 5,3%. Оптимизмът идва от доброто представяне през първите три месеца, когато растежът бе 5,6%, както и от намаляващата безработица и увеличаващите се инвестиции, пише изданието.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!