Друга обща тема е признанието на британския премиер Тони Блеър, че оръжията за масово поразяване на Ирак може би никога няма да бъдат открити.
Германският "Ди Велт" описва определянето на кандидат-вицепрезидента за предстоящите избори в САЩ като "майсторски политически ход на Джон Кери".
Според вестника Едуардс е политик, който печели симпатиите на решаващата група от независими и колебаещи се избиратели, и с неговото участие демократите се превръщат в сериозна заплаха за републиканците.
Изданието обаче допълва, че е твърде рано да отписваме републиканците - те са изградили гигантска предизборна машина и са по-мотивирани, отколкото може да се допусне.
Под заглавие "Кери взима правилно решение", испанският "Ел Паис" отбелязва, че сенаторът Едуардс ще внесе в кампанията популистки нюанси, които са така необходими за кампанията на Кери.
Южнякът Едуардс е много по-добър в общуването и ще засили популярността на демократите в южните щати, където те най-сериозно изостават, анализира изданието.
Според вестника избирането на Едуардс дава тон за кампания, в която Кери трябва да убеди Америка, че е готов да поеме управлението.
Германският "Берлинер цайтунг" разглежда като тактически ход признанието на британския премиер Тони Блеър, че вероятно в Ирак никога няма да бъдат открити оръжия за масово поразяване.
Според вестника той е станал за смях с постоянните си твърдения досега, че рано или късно нещо ще бъде намерено.
Вече не вярвахме, че Тони Блеър е способен да направи това признание, продължава изданието, но добавя, че Блеър още не се е извинил, задето "е подвел обществеността за достоверността на разузнавателната информация относно Ирак".
Полу-признанието на Блеър е просто тактически ход, защото премиерът би искал да се застрахова преди публикуването на доклад за работата на разузнавателните служби преди войната, смята още вестникът.
Руският "Независимая газета" се спира на посещението на британския външен министър Джак Стро в Москва, където една от основните теми е Ирак.
Визитата ще сложи край в охлаждането на отношенията между двете държави заради иракската война, прознозира вестникът.
Кремъл съзнава, че неуспех на коалицията ще доведе до дестабилизация в Близкия изток и ще превърне Ирак в база на международния тероризъм с всички очевидни последици за Русия, се казва в редакционна статия.
От друга страна, Великобритания и нейния старши партньор имат нужда от подкрепата на всички, които се противопоставиха на войната срещу Ирак, за да придадат поне отчасти законност на военното си присъствие в тази страна.
Според вестника в не толкова далечно бъдеще посещение в Москва ще направи и британския премиер Тони Блеър.
Изглежда застудяването в двустранните отношения свършва, пише в заключение "Независимая газета".
Друг руски вестник - "Комерсант", е на коренно противоположна позиция.
Самото посещение не означава, че Москва е готова да сложи край на хладните отношения, смята изданието.
Като доказателство "Комерсант" посачва, че Стро няма да бъде приет от президента Путин, независимо че държавният глава традиционно се среща с чуждите външни министри, които са в Москва.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!