Така се стигна до прецедента засега част от мнозинството да отхвърли поправки, внесени от "свой" депутат и това да не се дължи на техническа грешка или на пропуск в инструктажа. Случаят по-скоро клони към скандал, ако се имат предвид доста логичните изводи на опозицията, че текстовете пряко облагодетелстват самите вносители. Скандалът, разбира се, няма да е провокиран отвън, а от възможните корекции в числата "за" и "против" след заканата на някои от царските депутати законопроектът да бъде прегласуван, заключава "Дневник".
Един нашенец изми вчера срама на мъжкото съсловие - извини се в ефир на жена си, че я е бил и изгонил без основание, коментира "Стандарт". Така ромът Пацо защити прякора си Американеца и доказа на дело, че и "циганската работа" може да бъде хубава. Балканският нрав на българина е пословичен. Той ще купи маруля, но цвете - никога. В краен случай - на 8 март. И то, ако е гузен. За жените остава надеждата, че Американеца не е единственият джентълмен. И че в техния Отело дреме по един Пацо.
Нова повеля ни повелява новото време - професионализъм и шеф в държавна медиа са две взаимноизключващи се понятия, пише "Новинар". Може би на властимащите не им се нрави симбиозата, която със сигурност води и до непослушание на въпросните медии. Може би защото това съчетание не пропагандира необходимото ниво на добри новини за пред света. Затова може би кандидатът за шеф на БТА иска от нея да се леят само положителни вести. Защо пък не всеки ден светът да научава, че България е пълна с пари, няма безработица, народът е сит и предоволен. Всичко обаче е толкова красиво, че само един истински професионален факир, а не просто шеф на БТА, може да съчетае толкова хубави новини от България.
Царят ще остане на власт и догодина, твърди пред "Сега" Андрей Бунджулов. Генът на Симеон го тласка към мислене за мек личен режим, казва социологът.
В лицето на царя не можем да имаме нито класически премиер, нито класически партиен лидер, нито класическа опозиция. Това са някакви табели, зад които струи друго излъчване, което народът безпогрешно припознава. Той привижда в царя нещо, което политическите лидери и наблюдателите сякаш отказват да приемат - амбицията за връщането на историческата справедливост към царската фамилия. След няколкото национални катастрофи през миналия век Симеон иска да излезе извън катастрофическия образ на собствената си династия, казва Бунджулов пред "Сега".
"... Живеем в нов политически свят, една от особеностите на който е, че сякаш прилича на предишния. И то в най-дълбокия си пласт - битието на хората. Но в стила, маниерите, политическия език, политическите структури - СДС, БСП, НДСВ, нещата много са се променили. Основното е слабостта на политическите играчи. Онова, което върна царя на политическата сцена, в субективен план е неговата историческа амбиция. В обективен план обаче това е провалът на СДС и БСП, слабостта на традиционния двупартиен модел, който изтласка напред винаги мержелеещата се на хоризонта трета сила. Сега те гледат на Симеон като на някакъв враг, който обаче ще им върне живеца на политическата битка."
Дължим коректност на генералите, казва в интервю за "Труд" министъра на отбраната Николай Свинаров. Трябваше парламентът да обяви, че предсрочното пенсиониране на някой генерали е временна мярка. Българските висши военни заслужават повече от цифрите в сегашния закон.
Очаквам повече от 7 милиона долара компенсации за ракетите СС-23, казва още министърът.
Юпитата грешат несъществено, казва пред "Новинар" шефът на икономическата комисия Валери Димитров. "Хайде, стига с тези балкански модели на икономика, които непрекъснато ни се внушават - че сме били малко по-различни от другите! Ако искаме да сме като другите, не можем да създаваме различни пазарни условия", призовава икономистът.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!