А кцент в днешния печат е инцидента с депутатите от "Атака" Волен Сидеров и Павел Чернев от 7 април на автомагистрала "Тракия".

"Разпитват полицаи за Чернев", констатира "Труд" и пояснява, че полицаите, които са били на автомагистралата след сблъсъка между ситроена на депутатите и форда на студента Явор Доков, ще бъдат привикани на разпит като свидетели.

Днес вътрешният министър Румен Петков е поканен в парламента, за да даде информация по случая.

"Готови сме с проверката, но първо трябва да бъде информирано Народното събрание", казал той.

"Главният прокурор Борис Велчев ще поиска имунитета на Павел Чернев", научил "Сега". Ако доказателствата покажат, че Волен Сидеров е съучастник на Чернев, неговият имунитет също ще бъде поискан, пише още изданието.

"Новинар" публикува позицията на председателя на парламента Георги Пирински, който предлага депутатите да представят доказателства за добро психическо здраве.

"Сидеров и заместникът му нанесоха поредния тежък удар на "Атака", коментира "Монитор".

"Свещеник плаши МВР шефа със смърт", отбелязва "Труд" и посочва думите на свещеника - "Румен Петков ще съжалява, че се е родил, ако не ме приеме на разговор. Ще го застрелям!". Заканата към вътрешния министър била получена на полицейски телефон вчера по обед от мъж, представил се за свещеник.

"24 часа" допълва, че час след обаждането Петков и министърът на културата Стефан Данаилов са отишли в Светия синод на Българската православна църква. Петков обаче отказал да коментира с аргумента, че "Синодът не е мястото, където се коментират такива неща".

На срещата на министър Петков със Светия синод беше договорено да бъде направен общ регистър на християнските реликви, за да бъдат връщани по- лесно на собствениците им, добавя "Сега" и публикува снимка на Румен Петков с митрополит Григорий Великотърновски.

"Коалицията може да се катурне, ако ревизираме сделките на предишния кабинет", казва министър-председателят Сергей Станишев, цитиран от "Труд" и "Земя".

В понеделник пред столичния соцактив премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев казал още, че партията му се съобразява с коалиционните си партньори.

"Соцактивисти предупредиха Станишев, че НДСВ и ДПС дърпат килимчето на БСП изпод краката", допълва "Сега".

Всекидневниците информират за внесения от десните партии вот на недоверие към правителството. Искането е заради политиката на кабинета за преодоляване на щетите от наводненията.

"24 часа" отбелязва, че ръководствата на трите управляващи партии - БСП, НДСВ и ДПС, ще се съберат в навечерието на дебатите по вота. Председателят на Народното събрание предположи, че дебатите ще бъдат насрочени за извънредно заседание във вторник.

От десницата поискаха президентът Георги Първанов да присъства на гласуването на вота в парламента. "Сега" посочва, че всичките 71 депутати от опозицията ще подкрепят вота на недоверие.

Изданието цитира зам.-председателя на ДСБ Веселин Методиев: "Директно обвиняваме министрите на ДПС в корупция, а останалите в политически чадър над тях".

Според "Монитор" десницата ще "извади на светло далаверите" на министрите от ДПС с парите от наводненията по време на дебатите.

"Новинар" посочва, че министрите са спокойни за вота на недоверие.

"Всяка опозиция с акъла си", коментира министърът на социалната политика Емилия Масларова вота на недоверие към кабинета, предава "Труд".

Според Масларова било нормално да се иска вот, когато трябвало да се покриват критериите за Евросъюза.

"СДС: Който избере ГЕРБ, вън", извежда "24 часа" по думите на зам.- председателя на сините Иван Колчаков, който казва, че активистите на СДС, "изкушени" от ГЕРБ, трябва да изберат остават ли, или отиват при Бойко Борисов.

Голяма част от членовете на общинския съвет на СДС са подали молби за членство в "Граждани за европейско развитие на България", отбелязват и "Стандарт" и "Дневник".

"24 часа" публикува интервю с бившия министър на държавната администрация Димитър Калчев, който в понеделник подаде молба за членство в ГЕРБ, но му бе отказано. Калчев посочва, че никой от сдружението не му е обяснил аргументите за отказа.

Научих от медиите, че ми отказват членство, защото съм работил в групировката "Мултигруп", която буди противоречиво отношение у хората, казва Калчев. Според него отказа му за членство в ГЕРБ е пиар акция за негова сметка.

"ГЕРБ стига политически връх", констатира под глава "Монитор" и посочва, че според проучване на МБМД още преди да бъде създадена, партията вече е втора политическа сила в страната.

Според данните от изследването на МБМД 16,4% от българите са готови да гласуват за партия на Бойко Борисов, ако парламентарните избори бяха днес. Най-много гласове би събрала БСП - 22,7%. За "Атака" биха гласували 10%, за НДСВ - 5,5%, за СДС - 4,4%, за ДПС - 4,6%, за ДСБ - 4,1%.

"Труд" и "24 часа" цитират президента Георги Първанов, който съобщава, че в навечерието на празника на Българската армия - 6 май, ще бъде ясно кой ще е новият началник на Генералния щаб на армията.

"Сега" научил, че укази за назначенията на трима нови генерали били при президента и чакали неговия подпис.

Депутатът от НДСВ Йордан Костадинов внесе вчера искане в деловодството на Народното събрание да му бъде свален депутатския имунитет, съобщава още вестникът.

Миналата седмица главният прокурор Борис Велчев внесе в парламента искания за възбуждане на наказателни преследвания срещу седем депутати от 40-ото НС.

Голяма приливна вълна по Дунав се очаква днес, предупреждава "Труд" и допълва, че министърът на бедствията и авариите Емел Етем ще посети днес Видин. Изготвен е план за евакуация на детски градини, училища и болници в града, а в Лом нивото на Дунав вчера стигна 885 сантиметра и само 5 см. го деляха от наводнението.

По темата отбелязват с обширни материали и другите всекидневници.

Изданията съобщават за разбилите се вчера селскостопански самолета - единият край свищовското село Козловец, а другият край сливенското Пет могили.

При катастрофите на място са загинали пилотите на двата самолета и единия от пътниците в самолета, разбил се край Свищов, а едно момче на 12 години е ранено.

Със снимка на първите си страници "Монитор" и "Стандарт" отбелязват пожара в хипермаркет "Боила" в столичния квартал "Горубляне".

Национален протест ще залее столицата в последните дни на май, информира "Труд" след консултативния съвет на стачните комитети на КНСБ и КТ "Подкрепа". Митингът ще е срещу механичното премахване на добавките за вреден труд, ниските доходи и липсата на политика, която да гарантира трайното им годишно нарастване.

"Сега" допълва, че до края на май кабинетът, работодателите и синдикатите ще са готови с пакт за икономическо развитие, чиято основна цел е повишаване на доходите.

"Таван за заплатите на общинските съветници", обявява под глава "Сега". Управляващите предлагат надниците им да бъдат 30% от средното възнаграждение в съответната община.

Министерството на образованието и науката обсъжда идеята да въведе финансови механизми, с които да ограничи явлението "вечни студенти", научил вестникът.

Възможно е младежите, които не завършат в определения срок дадена образователна степен, да плащат по-високи такси, за да покрият липсата на държавна субсидия за тях.

Европейската комисия подкрепя идеята средствата от структурните фондове и кохезионния фонд да се използват за наука и изследвания, но всяка страна сама определя в какви приоритетни области ще бъдат преразпределени парите.

Това каза еврокомисарят по науката и научните изследвания Янез Поточник след дискусия с представители на науката, съобщава "Дума". "Дневник" посочва осем сектора, които се открояват като приоритетни.

"НАТО няма планове за разполагане или складиране на ядрено оръжие в т. нар. американски бази на българска територия", е заявил вчера Гай Робъртс, заместник на помощника на генералния секретар на НАТО по оръжията за масово унищожение, предава думите му "24 часа".

Изданието допълва, че вчера Изпълнителното бюро на БСП реши да подкрепи разполагането на военни обекти, сили и съоръжения и инфраструктура на САЩ на територията на страната ни. "БСП каза "да" на US базите, електоратът й смутен", коментира "Сега", "БСП натиска актива си за натовските бази" е заглавието на "Монитор".

"Стандарт" пише, че България ще бъде приета в Европейския съюз с четири предпазни клаузи - по главите "Правосъдие и вътрешен ред", "Земеделие", "Екология" и "Интелектуална собственост".

Вестникът коментира, че БСП е под натиск за ремонт на кабинета. В интервю за същото издание депутатът от левицата Петър Димитров е категоричен, че страната ни ще влезне в ЕС без ремонт на кабинета.

Българските евронаблюдатели са отказали покана на германския Бундестаг за дискусия по проблемите на престъпността в Централна и Източна Европа с мотива, че са във великденска ваканция, пише "Сега".

Съветът на директорите на Националната електрическа компания прие модел за преструктуриране чрез образуване на ново дъщерно дружество, което да изпълнява функциите на оператор на електроенергийната система, администратор на балансиращия пазар и експлоатация и поддръжка на преносната мрежа, съобщават изданията.

От уводната си страница "Дума" съобщава, че до 14 април "Атомстройекспорт" трябва да ни прати отговорите си на над 1000 доуточняващи въпроса, зададени от българска страна по офертата им за строителството на Втора атомна електроцентрала.

"Атомстройекспорт" и "Шкода" може да строят заедно "Белене", констатира "Дневник".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Всяка година е катастрофа за мен“ – Животът след чернобилската авария

„Всяка година е катастрофа за мен“ – Животът след чернобилската авария

Свят Преди 1 минута

"Дозиметърът се пукна, когато се приближих до колата си"

<p>Как папа Франциск наруши традицията - дори в смъртта си</p>

Как папа Франциск наруши традицията - дори в смъртта си: Плановете за последното му сбогуване

Свят Преди 2 минути

Ватиканът се готви за исторично сбогуване с понтифика

ЕС дава 15 милиона евро за армията на РС Македония

ЕС дава 15 милиона евро за армията на РС Македония

Свят Преди 7 часа

Средствата ще се използват за набавяне на различно оборудване

Кой екзекутира висш руски генерал насред Москва

Кой екзекутира висш руски генерал насред Москва

Свят Преди 8 часа

Украйна не е поела отговорност за взрива днес

Зеленски: Крим принадлежи на Украйна

Зеленски: Крим принадлежи на Украйна

Свят Преди 10 часа

Зеленски: Украйна не разполага с достатъчно оръжия, за да си върне контрола над Кримския полуостров

Украйна и ЕС с контрапредложение за мир

Украйна и ЕС с контрапредложение за мир

Свят Преди 11 часа

Документът показва, че Украйна и ЕС се противопоставят на някои от предложенията на САЩ

Олимпиадата на любовта слага край на индивидуалните изпитания в “Един за друг”

Олимпиадата на любовта слага край на индивидуалните изпитания в “Един за друг”

Любопитно Преди 11 часа

Коя ще бъде последната “Супер двойка” във Вилата на любовта?

Катастрофа на две коли и патрулка в София

Катастрофа на две коли и патрулка в София

България Преди 11 часа

Полицаите са били на път към подаден сигнал за домашно насилие

Докладчикът по правата на човека в СЕ се намеси за ромите от "Захарна фабрика"

Докладчикът по правата на човека в СЕ се намеси за ромите от "Захарна фабрика"

Свят Преди 12 часа

Конгресът застава твърдо зад защитата на правата на човека и достойнството на всички в Европа, включително и на ромите

Обвиниха майка за хулиганство в детска градина

Обвиниха майка за хулиганство в детска градина

България Преди 13 часа

Тя започнала да отправя обиди и закани за физическа саморазправа срещу възпитателка

<p>Хекимян: ПП сложиха свой човек за шеф на &quot;Метрополитен&quot;</p>

Хекимян: "Продължаваме Промяната" сложиха свой човек за шеф на "Метрополитен"

България Преди 13 часа

Той коментира, че Найденов е бил назначен от Кирил Петков през 2022 г. като заместник-министър на транспорта

Britské listy: Чешките бизнес популисти от PPF искат да демонтират либералната демокрация в Европа

Britské listy: Чешките бизнес популисти от PPF искат да демонтират либералната демокрация в Европа

Свят Преди 13 часа

Сърбия е ключова страна за европейската интеграция на западните Балкани и евентуален провал може да подкопае стабилността на самия ЕС, се казва в анализа на медията

Тръмп: Крим ще остане с Русия

Тръмп: Крим ще остане с Русия

Свят Преди 14 часа

Тръмп: Тогава САЩ и Русия ще могат да правят бизнес

Илон Мъск и Джей Ди Ванс подкрепят пронатализма: Какво е това и как може да повлияе на света

Илон Мъск и Джей Ди Ванс подкрепят пронатализма: Какво е това и как може да повлияе на света

Свят Преди 14 часа

Пронатализмът се разглежда като възможен начин за справяне с намаляващата раждаемост в Америка

Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Яж и отслабвай: Топ 5 салати, които ще ви помогнат да получите перфектното тяло

Любопитно Преди 15 часа

Те ще ви помогнат да се тонизирате, ще ви заредят с енергия и ще зарадват вкусовите ви рецептори

Делян Пеевски се срещна с посланика на Турция Мехмет Саит Уянък

Делян Пеевски се срещна с посланика на Турция Мехмет Саит Уянък

България Преди 15 часа

На срещата, преминала в дух на приятелство и конструктивизъм, бяха обсъдени перспективите за развитие на взаимоотношенията между двете страни