Властите предложили два варианта: или за транспорта да плащат семейството, или момиченцето да хваща на стоп преминаващи през селото автомобили.
Родителите обаче казали, че нямат пари за транспорт, и обявили, че спират детето си от училище.
Когато научил това, певецът Крис де Бърг, който живее в скъпо имение в Ирландия, предложил на семейството да поеме пътните разноски на ученичката.
Певецът, прочул се с песента "Дамата в червено" ("Lady In Red",) казва пред вестника, че е абсурдно да се кара малко момиче да ходи на училище на автостоп.
"Гардиън" пише, че учени са успели да разрешат загадката от какво е починал Наполеон Бонапарт по време на заточението му на остров Св. Елена.
Първоначалните се смяташе, че той е починал от рак на стомаха, но по-късно в косата му беше открит арсен, което доведе до хипотези за смърт чрез бавно отравяне.
Швейцарски учени обаче са изследвали бричовете, които Наполеон е носил в последните години от живота си, и стигнали до извода, че френският пълководец наистина е починал от рак на стомаха.
Наличието на арсен те обясняват със слабостта на Наполеон към вината - а по това време винарите почиствали бъчвите именно с арсен.
Изданията на Острова публикуват и различни проучвания на общественото мнение за днешните парламентарни избори, като споделят опасенията си за евентуална ниска избирателна активност, информира още Българската редакция на Би Би Си.
"Таймс" коментира, че днешният ден е най-дългият в предизборната борба - особено за тези, които оглавяват, представляват или работят за политическа партия. Освен това никой не може да бъде сигурен в резултата, изтъква вестникът и призовава:
"Гласуването трябва да бъде смятано за дълг. Една невпечатляваща кампания не е алиби за въздържане от гласуване, нито пък твърдението, че всички политици са еднакви. Има сериозни политически различия, различни са и качествата на хората, които биха приложили политиката в зависимост от резултата от изборите... Сега е времето, когато управляваните трябва да изберат кой да ги управлява."
Подобно звучи и коментарът в "Индипендънт": "Колкото и да не е идеално, изборите са може би единственият шанс, който имаме, за да определим кой и как ще ни управлява. За всеки отговорен гражданин не съществува вариантът да бъде апатичен. Нека гласуването да започне. Към избирателните секции!".
"Гардиън" разказва как социологически агенции, които правят анкетите "екзит пол" на изхода на избирателните секции, са инструктирали хората си да се досещат за кого е гласувал анкетираният, ако той не иска да каже.
Досещането трябва да стане според външния вид на избирателя, но за съжаление не е указано как точно изглеждат поддръжниците на различните политически сили, обяснява изданието.