О т 1 юни тръгват проверки колко струват имотите на 6000 фамилии, съобщава на уводно място "24 часа".
За пръв път Сметната палата ще засича дали декларираното по публичния регистър от политиците и други от властта не е занижено.
Експерти на палатата ще сравняват описаните данни с информация от държавни и общински институции.
Ако установят разминаване от 10 000 лв., палатата ще поиска приходната агенция да назначи пълна данъчна ревизия от есента, предупреждава изданието.
Кабинетът съкращава списъка "забранени за приватизация", информира "Сега". В момента 115 фирми от ресорите на 11 министерства и една агенция са табу за частно участие.
В забранителния списък са всички свободни безмитни зони и "Информационно обслужване", подчинени на финансовото министерство. В ресор "Икономика и енергетика" са НЕК, АЕЦ "Козлодуй", "Булгаргаз" и т.н.
Кабинетът вероятно ще одобри предложенията за съкращаване едва след като стане ясно ще има ли промени в Министерския съвет и нови министри. Последната дума обаче ще имат депутатите.
Ток и парно с 2% по-скъпи, съобщава "Труд". Поскъпването на тока и парното за бита от 1 юли ще бъде незначително - с 2%.
Това е моето лично мнение, заявява пред вестника председателят на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) проф. Константин Шушулов.
Ако прогнозата му се сбъдне, цената на 1 киловатчас по дневната тарифа ще се вдигне от 14,9 на 15,2 ст., а по нощната - от 9,3 на 9,5 ст. Макар че "Топлофикация София" пожела увеличение до 13%, държавата ще й разреши до 2%, или промяна от 72,30 на 73,75 лв. за мегаватчас с ДДС.
В интервю за "Труд" Шушулов допълва: "От 1 юли освобождаваме пазара на електрическа енергия и на природен газ. Либерализацията ще бъде пълна, без обаче това да обхване изцяло електрическата енергия за бита. Така е и в Европа.
За да запазим цената за бита, очевидно трябва да заделим производствени квоти, които да останат на регулирания пазар. Съгласуваме това с НЕК и с другите дружества. Най-значимото от тях е АЕЦ "Козлодуй", тъй като оттам идва най-евтината енергия."
Според проучване на Института за пазарна икономика (ИПИ): Заплатите най-високи при Етем, пише още "24 часа". Най-малко вземат чиновниците в строителното министерство.
С 497% са се повишили заплатите в министерството на бедствията и авариите през миналата година спрямо 2005 г. Това показвали данни на ИПИ, предоставени от ведомството на държавната администрация по Закона за достъп до обществената информация.
Още нямаме анализ на данните и не можем да кажем причината за повишението, казва шефката на института Светла Костадинова.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!