Над голяма снимка на окования във вериги и поставен в клетка Бигли "Дейли телеграф" пише: "Похитителите трябва да се свържат с нас, казва министър-председателят, докато видеокадрите показват съдбата на заложника".
"Индипендънт" води с огромна статия, озаглавена "Агонията на Кенет Бигли".
В подзаглавие на първа страница вестникът е извел фраза от изявлението на британския заложник в излъчените по Ал Джазира видеокадри: "Моят живот не струва пет пари."
Вестникът цитира думите на Бигли, който обвинява премиера Блеър, че лъже и не преговаря за неговото освобождаване.
Същата снимка на Бигли, окован във вериги и поставен зад решетки, е публикувал днес и "Таймс", а заглавието над снимката гласи: "Окован и в килия Бигли се моли за живота си".
Вестникът отделя място и за усилията на близките му, които се опитват да помогнат за облекчаване на неговата съдба.
"Файнаншъл таймс" също помества снимката на Бигли, окован във верига, както бе показан по "Ал Джазира", но предпочита да отдели първата си страница за друг аспект от иракската тема:
"Основните петролопроизводителни провинции в Ирак обмислят да се отцепят в самостоятелен район".
Вестникът обяснява, че богатите на нефт южни иракски провинции имат планове за отделянето си в автономен район.
Според вестника тази стъпка отразява нарастващото недоволство на провинциите спрямо правителството в Багдад и може да застраши единството и целостта на страната.
"Таймс" отделя място и за тясно свързаната с Ирак британска вътрешнополитическа тема - конференцията на управляващите лейбъристи и изявите на премиера Блеър в кампанията за набиране на популярност преди предстоящите парламентарни избори.
Вестникът публикува обширна статия под любопитното заглавие: "Подкрепата бе спечелена със стари сандвичи в задушни стаи", като пояснява, че подновената поддръжка за Блеър сред редовите лейбъристи се дължи не толкова на лишената от блясък реч на премиера пред конференцията, колкото на продължилата цяла седмица демонстрация на вътрешнопартийна задружност в задушните хотелски стаи в Брайтън.
Според изданието настроението в кулоарите на конференцията показва, че ухажването на лейбъристките сподвижници е дало резултат и сандвичите може да са старички, но пък членовете на управлаващата партия изглежда са се заредили с нова енергия.
В същото време в съседна статия "Таймс" споделя резултата от проведена анкета, която показва, че телевизионните зрители са предпочели да гледат тв игра вместо речта на британския премиер на конференцията на лейбъристката партия.
В отделен подлистник днес "Гардиън" се връща на трагедията в Беслан и проследява отново развитието на кървавата заложническа драма в Северна Осетия.
В нарочна статия "Дейли телеграф" отделя място на бързо променящия се свят и публикува статията на Борис Джонсън "Защо мразя мобилните телефони".
Авторът призовава всички читатели да се огледат наоколо и да видят колко много се е променил светът само за последните 10 години.
И не за добро, както твърди Джонсън.
Той е убеден, че знае причината, заради която никой не забелязва природните красоти или птичата песен и никой вече не общува със себеподобните си.
Дори липсата на настроение за флиртове сред съвременните хора Джонсън отдава на същата тази причини - фактът, че в живота на човека е навлязъл мобилният телефон, който поглъща цялото му време и мисловна мощ.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!