"Индипендънт" води с големи заглавия на първа страница, посветени на иракската тема и британските акценти в нея, и сравнява как изглежда положението в Ирак, гледано от Лондон и от Багдад.
Погледът от Лондон звучи така: " Ние успяваме в Ирак, успяваме в битката срещу силите на злото".
Погледът от Багдад, обобщен от вестника обаче е различен: "На фона на задълбочаващата се заложническа криза САЩ настояват за голяма офанзива".
"Индипендънт" отделя място и за посещението на временния иракски президент Ияд Алауи в Лондон, както и за изявлението на иракския външен министър по повод отвлечения в страната британец.
На вътрешна страница с големи букви вестникът пише: "Иракски министър отказва да преговаря за освобождаване на британския заложник".
Надеждите за спасяването на заложниците се изпаряват, след като иракския външен министър е заявил, че неговото правителство няма да отстъпи пред терористи, допълва изданието.
"Таймс" отделя цялата си първа страница също на Ирак. Над снимка на тримата отвлечени в Ирак инженери - двама американци и един британец - вестникът пише: "Великобритания отново е във война в Ирак, а крайният срок за заложниците изтича".
"Индипендънт" изразява изненада от това изявление, 16 месеца след като президентът Буш обяви край на войната в Ирак. Вестникът пише още: "До войната Ирак не беше рай, но не беше и гнездо на терористи".
"Дейли Телеграф" цитира на първата си страница думите на британсикя премиер Тони Блеър "Изправени сме пред нов вид война в Ирак".
Вестникът пише и за отказа на иранското правителство да изпълни исканията на ООН във връзка с ядрената си програма.
"Иран няма да поеме никакви задължения за преустаняване на обогатяването на уран", цитира "Индипендънт" шефа на иранските тайни служби Хасан Рохани.
Всички вестници отделят място и за откритата от вчера партийна конференция на втората по големина опозиционна партия във Великобритания, както и на нападките на лидера на Либералдемократическата партия Чарлз Кенеди срещу иракската политика на премиера Блеър.
Вестниците цитират заканата на Кенеди, който казва, че предстоящите парламентарни избори във Великобритания ще превърнат страната в трипартийна, както и настояването му премиерът да се извини за водената политика в Ирак.
На страниците за вътрешни теми "Индипендънт" обръща внимание на съобщение, че британската полиция ще набира спешно и по съкратена процедура полицейски служители, владеещи някои от езиците на етническите малцинства в страната.
Желаещите да работят в полицията, които владеят турски, хинди или бангладешки, ще бъдат проучвани и приемани по скоростна процедура в изпълнение на плана на британското вътрешно министерство за подобряване на междурасовите отношения, обяснява изданието.
Вестникът пише и за последиците от кръвопролитието в Беслан, Северна Осетия.
Опасенията за ответна вълна от насилие срещу онези жители на Северна Осетия, чийто кавказки произход може да бъде доказан, са се засилили, след като четирима души са били пребити от националисти, а с това се подсилва тлеещата от години вражда между населението с руски произход, ингушети и чеченци, обяснява изданието.
Всички британски вестници отделят място днес за тържественото отбелязване на 60-годишнината от битката в Арнхайм по време на Втората световна война, когато загинаха стотици британци и холандци.
На честването присъстваха 500 ветерани от войната, всеки от тях на приблизително 80-годишна възраст.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!