"Хората искат БСП да вземе час по-скоро властта", твърди от своя страна Весела Лечева пред "Сега". "Очаквах повече от правителството, надявах се на младите там, но обещанията останаха на страниците на предизборната програма, а премиерът занижи авторитета на институциите", казва лявата депутатка.
"Още депутати ще напуснат НДСВ", прогнозира в интервю за "Новинар" независимата Сийка Димовска. Сийка Димовска е един от най-младите депутати в парламента - 26-годишна. Родена е в Дупница, но е избрана за депутат от НДСВ във Велико Търново.
"Пагонът в МВР не ме съхрани като човек", признава в обширно интервю за "24 часа" Боян Радев. "До края на живота си няма да забравя, че съм бил полицай", казва двукратният олимпийски шампион. Боян Радев преди дни се пенсионира като дългогодишен служител в МВР.
В специално интервю за "Труд", върховният комисар на ЕС по външната политика и сигурността Хавиер Солана казва :"България изпраща положителни сигнали". Интервюто е взето от Бетина Жотева.
"Докато търсеха българския Льо Пен, Причкапов спечели", твърди в коментар "Монитор". Изданието се аргументира със съобщение на БТА, където се казва: "Председателят на Висшия съвет на БСП смята за обезпокояващо, че избирателите са гласували носталгично. А носталгията, по думите му, не дава перспектива."
Денят за размисъл в основните политически сили настъпи след гласуването в Русе и Благоевград. Резултатите от частичните кметски избори в Русе и Благоевград могат да зарадват най-вече политическите формации, които нямат представители в парламента, коментира "Дневник". Жълтите заложиха на губещи играчи и в двата големи града. Случилото се там съдържа послание с лесен прочит за СДС: по-добре с добър кандидат и с партньори, отколкото неразбран и сам. В най-любопитно положение е БСП. Прогнозираната преди месеци лява вълна в Русе се разби в десницата, а в Благоевград срещна още по-лява. Може би новата лява вълна ще има цвета на петолъчката, а не на розата. И нищо чудно тя да се окаже истинската опозиция на Симеон, заключава "Дневник".
Църквата се оказа неподготвена дори по въпроса кога да се празнува един от най-тачените от българите празник - Гергьовден. Попове искали да местят деня, защото се застъпвал с великденските празници, коментира "Стандарт". През последните 15 века подобен казус сигурно е имало десетки пъти. Освен това датата на Великден е известна поне от половин година. И ако никой от синодалите не я е забелязал, това звучи доста заплашително. Всъщност какво ще решат мъжете в расо, няма за именниците никакво значение. Защото ще си празнуват на 6 май със или без попска благословия. Още повече че това е и официален почивен ден.
Допреди няколко месеца като най-онеправданите коалиционни партньори в парламента се сочеха БЗНС-НС и Демократическата партия. Двете малки формации непрекъснато се жалваха, че са прекарани от големия брат СДС. Като гледа сега човек положението, в което са поставени бъдещите коалиционни партньори на НДСВ - Партията на българските жени и Движение за национално възраждане "Оборище", - почва да им се чуди на акъла. Активистите от Народен съюз изглеждат направо неблагодарници на фона на положението на Весела Драганова и Тошо Пейков. "Пейков и Драганова - обречени на прецакване от НДСВ" е заглавието на анализа в "Сега".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!