Нет Инфо: Каква емоция ви носи Интернет?
Асен Агов, депутат от СДС, журналист:
Огромна...Непрекъсното се плъзгам, сърфирам в Интернет и чета всичко, което ми е интересно.
Юнал Лютфи, депутат от ДПС:
Емоцията ми е така доста сериозна. Положителна, но като цяло нагласата ми е служебна. Все още не търся развлекателните страници. Винаги ползвам Интернет, когато трябва да се информирам. Чета чуждата преса, информирам се за някои решения на Страсбург и Брюксел. Така че чувството е положително, но делово.
Петя Шопова, депутат, заместник-председателка на БЕЛ и НС:
Не искам да мисля и да говоря за Интернет.
Румен Занков, депутат от БЕЛ:
Необходимото уважение и съзнанието, че не можем без Интернет.
Ангел Найденов, депутат от ПГДЛ, говорител на БСП:
Признавам, че засега трудно можем да говорим за емоции, защото по-скоро гледам на Интернет и на възможностите от гледна точка на потребностите, които имат днес партията и парламентарната ни група, оформянето на уеб-страницата на БСП. Но трябва да кажа, че емоциите за мен предстоят. Интернет е едно мощно средство, което който си позволи да пренебрегне ще изглежда меко казано архаичен. В личен план мога да говоря за информативно ползване... Иначе емоция има. Има и много възможности.
Румен Овчаров, депутат от БСП, бивш министър от правителството на Жан Виденов:
О, много отрицателна. Защото малката ми дъщеря не става от компютъра и не мога да я накарам да прочете една книжка. Вече се е научила, в някакви чатове влиза, говори си с незнам - кой - си. Но то сигурно така трябва и да бъде. За общуване с електората не го използвам. Оценявам го като изключително ефективно средство. В предизборната кампания за общинските избори мислехме да го използваме, но така и не се пречупихме да го направим. Но съм убеден, че този път вече ще го използваме.
Иво Атанасов, депутат от БСП:
Интернет за мен е нещо ново, тъй като наскоро си открих адрес и тепърва ще се развивам в тази насока. Но ми се струва нещо много интересно с невероятни възможности. И колкото по-бързо напредна, толкова по-добре. Не знам как стои въпросът с общуването с електората по Интернет, защото нямам предства колко българи имат достъп до Интернет, но предполагам, че в интерклубовете не са малко. Но по-скоро смятам, че общуването с избирателите трябва да става на преки срещи, там където те живеят и работят. Използването на Интернет е малко по-интелектуално занимание. В България в момента има голяма неграмотност, да не говорим за това, че много хора не умеят да борявят с компютър. Така че това си остава друг тип взаимоотношение.
Жорж Ганчев, депутат, председател на БББ:
Връзката със света, координацията на хората, които желаят да контактуват по електронен път...Аз контактувам с дъщерите си и със своите ученици по цял свят по е-mail-а всеки ден.
Юлия Берберян, депутат от СДС:
Топла. Това е връзката с децата ми.
Георги Пирински, депутат ПГДЛ:
Интернет е нещо изключително интригуващо и голямо предизвикателство лично за мен.
Интернет за депутатите: От разпни го, до кво е тва?!
Интернет пречи на възпитанието на депутатските деца, но помага на родителите им да станат част от Страсбург, от Брюксел, от целия свят. Иначе глобалната Мрежа е - "Не искам да говоря, Боже, защо ме питате", до - "Интернет вече е част от партията и електората" или пък Мрежата топли самотното майчино сърце. Те, нашите избранници казаха, че за тях ние СМЕ:
26 юли 2000, 10:00
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!