"Таймс" днес се спира на първа страница на отменените депортации на зимбабвийци преди срещата на Г-8 в Гленийгълс, Шотландия.
Вестникът пише, че имиграционните власти във Великобритания са били принудени да се поддадат на силния обществен и политически натиск и да отложат депортирането на много несполучили да получат политическо убежище на Острова граждани на Зимбабве.
Властите не искали отношението на Лондон към бежанците да се превърне в централна тема на срещата на Г-8.
На бизнес страниците си "Таймс" съобщава за рекордното ниво от 80 млрд. долара преки чуждестранни инвестиции във Великобритания.
Според изданието желанието на компаниите от други страни да вложат парите си на Острова е доказателство, че оставането на Лондон извън еврозоната не е попречило на ръста на икономиката.
На цяла страница вестникът съобщава и за съдебното дело, което вокалистът на "Ю Ту" Боно е завел срещу бившата стилистка на групата Лола Кашман.
Той настоява тя да му върне чифт обеци, зелен анцуг и около 200 фотографии. Кашман обаче твърди, че те са й били подарени лично от Боно през 80-те години.
"Дейли Телеграф" обявява от първата си страница кандидатурата на образователния министър в сянка Дайвид Камерън за лидер на Консервативната партия.
Според неговата програма, правителството трябва да окуражава брака, като дава данъчни отстъпки на семействата.
С огромна фотография на флагмана на адмирал Нелсън "Победа", плаващ до модерен френски самолетоносач, десният вестник отбелязва 200-годишнината от морската победа на Англия над флотите на Наполеонова Франция и Испания в край Трафалгар.
Друга годишнина обаче намира също място на страниците на изданието - неговата собствена. На днешния ден преди 150 години е излязъл първия брой на най-продавания в момента сериозен британски вестник.
Той е бил от четири страници, струвал е 2 пенса и първата му страница, както личи от препечатката днес, е съдържала необичайно много обяви.
Затова пък на втората и третата си страница изданието публикува сериозни финансови новини и международна информация от собствени кореспонденти.
"Индипендънт" съобщава за проучване на банката "Барклис", според което, името на човек има връзка със социалния му статус и годишния му доход.
След като направили справка на 60 000 от клиентите си, които печелят над 100 000 лири на година, банкерите определили кои имена се повтарят най-често. Те са Дейвид, Джон и Майкъл при мъжете и Сюзан, Елизабет и Сара при жените.
Оказва се, че днес е ден, пълен с годишнини. "Индипендънт", се спира на вековния юбилей от създаването на британския Съюз на автомобилистите. Той бил сформиран близо до "Пикадили съркъс" от група ентусиасти, които се чудели как да се справят с прекалено стриктните полицаи по улици и пътища.
"Гардиън" съобщава на първата си страница за упреците, отправени към певеца Боб Дилън, че се е продал на американската верига кафенета "Старбъкс".
Певецът, който през 60-те години беше символ на бунта срещу установените норми, сключи сделка с компанията, според която в нейните заведения ще се продават негови редки записи. "Старбъкс" се смята от антиглобалистите за един от символите на американската културна доминация над света.
Вестникът съобщава и за вероятността бившият иракски президент Саддам Хюсеин да съди британския таблоид "Сън" за това, че преди време публикува на първата си страница негова снимка по слипове. Семейството на Саддам се е свързало с лондонски адвокат, за да потърси съвет в тази връзка.
"Файненшъл Таймс" обявява поредната атака на американското правителство срещу цигарените компании. Министерството на правосъдието във Вашингтон е поискало 14 млрд. долара във вид на глоби от тях, за да се финансират програми за превенция на тютюнопушенето.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!