Действията на радетелите на безплатната музика този път са били по-прикрити - оригиналната страница на RIAA е била заменена с фалшива. На пръв поглед сайтът остава същият като дизайн. Публикуваната обаче информация напълно противоречи на политиката на организацията. Така например на началната страница е била видна връзка към статията "Пиратството може да се окаже полезно за музикалната индустрия", публикувана в CNET news.com. Сред въпросите, задавани на компанията пък били "Къде може да се намери информация за гигантски маймуни?" и "Кога ще започнете да разпространявате безплатни филми?".
Най-изненадваща обаче е новината, че RIAA вече няма да преследва сайтовете, разпространяващи безплатна музика. Освен това в материалът се говори, че битката с подобни страници често води само до вреда за изпълнителите и звукозаписните компании. Като капак от RIAA се извиняват на неотдавна закрития китайски сайт Listen4Ever. Под статията пък феновете на "Linkin park" могат да изтеглят .mp3-ойки на групата, намиращи се на сървъра на RIAA.org*.
Хакнатата страница все още може да се види на адрес wintermute.student.umd.edu, съобщава Compulenta.ru.
*Към 31 август 2002 г. статията все още можеше да се види в сайта на RIAA.org на адрес www.riaa.org/storymain.htm
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!