Под заглавие "На вътрешния фронт нещата стават трудни" се казва, че една година след идването си на власт правителството на Симеон Сакскобургготски печели похвали в чужбина, но губи подкрепа у дома. В международен план правителството осигури широка подкрепа за стремежа на държавата да се присъедини към НАТО на срещата в Прага идния месец. В страната обаче подкрепата за администрацията на Симеон Сакскобургготски намалява заради неизпълнените предизборни обещания за повишаване на жизнения стандарт. Вместо повече пари в джобовете си, българите получиха трудни икономически реформи, се казва в статията.
В друг материал, посветен на усилията на България за присъединяване към НАТО и ЕС, "Файнаншъл таймс" пише, че приносът на страната в борбата срещу тероризма не може да остане незабелязан. В частни разговори българите признават, че не обичат да бъдат поставяни в една група с Румъния. Политиците изтъкват напредъка на България в затварянето на много в преговорите с ЕС. По-нататък изданието изтъква помощта, която България е оказала незабавно във войната срещу тероризма, като е предоставила въздушното си пространство и военновъздушните си бази в помощ на американската операция в Афганистан и дори е изпратила свои войници в Кабул. Това не е минало незабелязано във Вашингтон, отбелязва авторът и цитира западен дипломат, според когото събитията от 11 септември са дали възможност на българите да кажат: каквото и да сте си мислили за нас в миналото, ние сме на ваша страна и сме надеждни съюзници. Въпреки това дипломати предупреждават, че са необходими реформи в цялото общество, преди страната да стане член на НАТО.
Престъпността, корупцията и реформата в съдебната система - това са трите проблема, които според цитиран западен дипломат са най-големите препятствия пред членството на България в алианса.
В прегледа за България във "Файненшъл таймс" е поместена и отделна статия за "Козлодуй". Авторът цитира западен бизнесмен от енергийния сектор, който казва, че няма рационално обяснение на чувствата на българите към Козлодуй. Те се гордеят с производството си на електроенергия и категорично се противопоставят на закриването на централата, твърди цитираният бизнесмен.
Авторът на материала е разговарял и с Кънчо Стойчев от социологическата агенция "Галъп", според когото тревогите на българите от повишените цени на електричеството и отоплението няма да доведат, както в миналото, до улични протести през тази зима. Но ако се съгласят да затворят "Козлодуй", правителството ще падне - няма никакво съмнение, казва пред "Файненшъл таймс" Кънчо Стойчев.
В статията се казва още, че заплахата от затваряне на АЕЦ е разпалила национализма и е дала поводи за конспиративни теории. Например че това е заговор от страна на французите и германците с цел да спечели тяхната ядрена индустрия. Или че целта е Румъния да стане основният производител не електроенергия в района.
В прегледа за България във "Файнаншъл таймс" е поместено и специално интервю с Явор Милушев - един от най-добрите български актьори, превърнал се в политик, както се посочва в материала.
Автор на няколкото статии в страниците за България е Фелим Макалиър, отбелязва в прегледа на британския печат Българската секция на Би Би Си.