Според френският "Монд" шумът около трагичната смърт на бившият оръжеен инспектор Кели не трябва да отклонява вниманието от начина, по който британското провителство е представило заплахата от иракските оръжия за масово поразяване. "Сериозната политическа криза, пред която е изправен британският премиер, не произлиза от смъртта на д-р Кели - се казва в редакционна статия на вестника. - Тя се корени в измислиците на правителството относно иракските оръжия за масово поразяване." Вестникът твърди, че критиките срещу журналиста Андрю Гилигън, който е използвал д-р Кели като основен източник на информация за един от репортажите си, е неоправдана.
Колкото и приятелите на Блеър да поставят под съмнение работата на журналиста и да обвиняват Би Би Си, че е водила кампания срещу войната в Ирак, фактите са, че някой от екипа на Блеър е изопачил официалния доклад на разузнаването, пише вестникът.
Според френския "Фигаро" Би Би Си е в центъра на скандала с д-р Кели. Вестникът отбелязва ,че корпорацията е заела отбранителна позиция, след като бе съобщено, че д-р Кели е бил източникът на информацията на Гилигън. Като призна, че Дейвид Кели е основният източник, Би Би Си бе подложена на критики от привържениците на Блеър, както и от някои други медии, отбелязва изданието.
В коментар на германския "Тагесцайтунг" по темата се казва, че споровете за начина, по който британското правителтво е използвало данните на разузнаването, за да оправдае войната с Ирак, е общоевропейски, а не национален въпрос. Вестникът изразява възхищение от упоритостта, с която британски журналисти са проучвали предполагаемите преувеличения за заплахата от Ирак. Британското правителство е подвело своя парламент и своята общественост, смята изданието. Европейски институции и гражданите на други държави също са били заблудени, продължава вестникът. Според него, когато една от страните членки заблуди Европейския съвет на министрите, това е толкова сериозно, колкото и ако министър заблуди националния парламент. В заключение изданието изтъква, че британската иракска афера е европейски проблем.
Датските вестници е спират на последиците от случая "Кели" върху репутацията и доверието в Би Би Си. "Берлингске Тиденде" е озаглавил редакционната си статия "Би Би Си на огневата линия". Разбираемо е, че ББС е назовала източника си след натиска, на който беше подложена през последните седмици, смята вестникът. Сега обаче излиза въпросът кой ще се съгласи да предостави информация следващия път, когато възникне подобен спор. Използването на анонимни източници неведнъж е предизвиквало дебати, но то е наложително, ако пресата иска да изпълнява обществената си роля. Без неформалните контакти с влиятелни фигури новините ще се превърнат в обикновено представяне на официални съобщения от пресслужбите.
Тъжната история на д-р Кели насочи вниманието върху взаимоотношенията между политици, държавни служители и медии, пише "Информасион". Вестникът посочва, че решението на шефовете на Би Би Си да разкрият източника на информация напълно оправдава подлагането на корпорацията на същия тип критичен анализ, с който тя е известна. Точно защото Би Би Си е модел за всички обществени медии в света тя привлече толкова внимание по случая с д-р Кели, продължава ветникът.
Норвежкият "Афтенпостен" отбелязва, че споровете кой е най-виновен за самоубийството на д-р Кели са неприятна картина и ще стават още по-неприятни. Вестникът изтъква, че за Би Би Си защитата на източника на информация не е спорт, а още по-малко абстрактно, философско понятие.