С ъществува значителна разлика в нивото на прозрачност, предлагано от уебсайтовете на Европейския парламент (Еuroparl.eu.int) и на българския парламент (Parliament.bg), твърди холандката Елс де Хрун, евродепутат от групата на Зелените и член на делегацията към смесения парламентарен комитет България-ЕС.
Във факс до председателя на Народното събрание Георги Пирински депутатката описва слабостите на българския парламентарен сайт в десет точки. Според Хрун институцията не предлага достатъчна яснота в интернет по отношение своята работа.
По думите й за да изпълни критериите от Копенхаген, България трябва да увеличи прозрачността на работата на своя парламент.
Уебсайтът на Народното събрание трябва да предлага същото ниво на откритост за българските граждани, както този на Европейския парламент - за гражданите в общността, призовава тя.
Копие от факса е изпратено на БТА, медии, неправителствени организации и парламентарни комисии.
Уебсайтът на Народното събрание бе обновен за последно след парламентарните избори миналото лято. През есента на 2004 г. депутатите най-сетне си направиха и образователен сайт - "Н@учи за арламента" (Nauchi.parliament.bg), адресиран както към децата и тийнейджърите, така и към техните учители. Сайтът на Европейския парламент също е с нов дизайн отскоро.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!