Вестникът пише, че вълната от отвличания, започнала през април, вече нараства, след като миналата седмица Филипините отстъпиха и изпълниха искането да изтеглят своите войници от Ирак за да спасят живота на свой шофьор на камион.
"Таймс" помества списък на отвлечените, в който са и имената на Ивайло Кепов и Георги Лазов.
Друг лондонски вестник - "Индипендънт", анализира методите на похитителите.
"Терор чрез видео е вече добре установен похват на войната в Ирак", отбелязва изданието и припомня, че над 60 чужденци са били отвлечени тази година, като повечето от тях са били освободени, но мнозина са били заснети на видео, докато зад тях похитителите изчитат своите искания.
Вестникът отбелязва, че последната жертва на тази тактика на терор е българин. "Друг заложник от същата националност тази седмица е застрашен от същата съдба", се казва в статията.
"Всички страни в Ирак участват във видеовойната - първият ден от процеса срещу Саддам Хюсеин беше заснет на видео, което беше дадено на журналистите", изтъква вестникът.
Според "Индипендънт" тези жестоки видеоклипове са вдъхновени от видеокасета, дошла от Чечня, на която се вижда как въоръжени чеченци обезглавяват руски войник. Преди шест месеца тя се е продавала в столицата на въстаниците Фалуджа.
Изглeжда почти сигурно, че тази лента е била предназначена да служи като учебно пособие за новите екзекутори на Ирак, изтъква "Индипендънт".
"Гардиън" се интересува от съдбата на бившия иракски лидер Саддам Хюсеин. На първа страница вестникът публикува "първия репортаж за живота на иракския деспот в затвора".
Вестникът се позовава на разказа на сегашния иракски министър по човешките права Бахтияр Амин, който е посетил Саддам Хюсеин.
Амин съобщава, че бившият иракски президент е държан в килия с бели стени, 3x4 метра. Той четял Корана и пишел поезия, като едно от стихотворенията било посветено на американския президент Джордж Буш.
Саддам Хюсеин изглеждал деморализиран и обезсърчен, изтъква "Гардиън".
Основна външнополитическа тема за британските издания обаче е започващата днес в американския град Бостън годишна конференция на Демократическата партия.
"На теория делегатите, които са над 4000, трябва да изберат кандидат за президентските избори. В миналото това обикновено водеше до оспорвано състезание, но според правилата от по-ново време резултатът е вече предрешен от първичните избори в отделните щати", разяснява "Дейли телеграф".
Вестникът съобщава, че конференцията на Демократическата партия ще бъде охранявана от толкова много войници и тежко въоръжени полицаи, че мястото прилича повече на Багдад, отколкото на Бостън.
"Демократическата партия открива своята национална конференция на фона на положителни сигнали от проучванията на общественото мнение - но въпросът е дали нейният президентски кандидат Джон Кери може да използва събитието, за да спечели сърцата и умовете на своите сънародници", пита "Файнаншъл таймс".
Изданието добавя, че демократите имат основание да се притесняват - "Ирак вече е слязъл от първите страници на вестниците, а числата за заетостта, проклятието на президентството на Буш в началото на изборната година, са започнали да се подобряват".
"Файнаншъл таймс" посочва, че битката между Кери и Буш ще бъде оспорвана, и добавя, че според наблюдатели "изборите могат да бъдат решени от събития, или събитие, което тепърва ще се случи - друго терористично нападение срещу Америка, или пък залавянето на Осама бин Ладен".
"Гардиън" изтъква, че в четвъртък, когато Джон Кери официално ще приеме номинацията на своята партия, е неговият шанс да убеди избирателите да гласуват за него.
Задачата на сенатора е да престане да бъде господин "Не-Буш" и да се превърне в самостоятелен позитивен кандидат, коментира вестникът.