На първите страници на почти всички сериозни вестници днес може да се видят малко различаващи се варианти на един и същи сюжет - млад, но внушаващ авторитет и доверие мъж влюбено гледа млада и красива жена.

Нищо ново освен факта, че мъжът е новоизбраният лидер на консерваторите Дейвид Камерън, празнуващ победата вчера с жена си Саманта, пояснява Българската редакция на Би Би Си.

Странното е, че най-близкият до Консервативната партия в. "Дейли Телеграф" е избрал най-бледата и тривиална снимка - двамата на неутрален фон гледат в обектива.

Далеч по-интересна е снимката в "Таймс", запечатала целувка между двамата, както и кадърът в "Индипендънт": вперили очи един в друг, а под тях - море от боричкащи се репортери с камери и микрофони.

Г-жа Камерън, която е бременна с третото им дете, работи в една от най-големите фирми за производство на канцеларски материали и също е

необичайно млада за първа дама в сянка - едва 34-годишна.

Дори сериозните медии като Би Би Си съобщават, че тя има татуировка с делфин на глезена си, а като студентка по изкуствата в Бристол е била приятелка с хипхоп звездата Трики.

С бъдещия си мъж се запознала още като тийнейджърка чрез сестра му, която била една от най-добрите й приятелки.

Женени са от 1996 г., а три години по-късно на бял свят идва синът им Айвън, който се оказва със сериозни увреждания и се нуждае от денонощни грижи.

Съпругът й в момента е депутат от Западен Оксфордшир (DavidCameronMP.com). Той е най-младият, който оглавява Консервативната партия, останала без лидер след поредния изборен провал - роден е през октомври 1966-та и няма навършени 40 години.

Преди да влезе в политиката, е работил както в частния бизнес, така и в изпълнителната власт. Има почти 7-годишен стаж в една от водещите британски медийни компании - "Карлтън комюникейшънс".

По-рано е бил съветник на вътрешния министър и е работил по въпроси, свързани със законодателството и бюджета, а избирането му на поста го завари като министър на образованието в опозиционния "кабинет в сянка".

В портрета му Би Би Си отбелязва, че за първи път от 40 години насам торите си избират лидер от средите на елита, при това

далечен родственик на кралицата

Въпреки това той обича да демонстрира близост до масите - фотографите редовно го снимат в колоездачен екип, а любимата му музика се изпълнява от рокгрупи като "Килърс" (любимият му албум е "Queen is Dead" на "Смитс"!).

Има брат и две сестри, а баща му е работил като борсов посредник. Политическите традиции в семейството му обаче идват по майчина линия - през XIX век неговият пра-пра-прадядо също е бил депутат.

Възпитаник на елитния колеж "Итън" и жител на баровския лондонски квартал "Нотинг хил", по време на кампанията си той бе атакуван от своя основен съперник за поста Дейвид Дейвис, че е взимал кокаин, включително в битието си на депутат - обвинение, което Камерън категорично отхвърли.

Британската преса днес:

В редакционен коментар "Индипендънт" оценява избора на Камерън като "мандат за промяна, който не бива да бъде пропиляван". Според изданието вече близо 10 години във Великобритания няма сериозна опозиционна партия и Камерън вдъхва надежда, че ще се появи такава.

Вестникът обаче съветва новия консервативен лидер да говори по-малко за съкращаване на данъци, а повече за неефикасната работа на държавния апарат, както и да се отърве от антиевропейската мания на консерваторите (Conservatives.com).

"Файнаншъл таймс" е предпочел да публикува снимка на Дейвид Камерън сам, без жена си, а в редакционен коментар посочва, че торите най-сетне са избрали кандидата, който има най-големи шансове да отправи сериозно предизвикателство към лейбъристите.

За това обаче е нужна подкрепата на партията, напомня изданието, като предупреждава, че избирателите няма да дадат гласовете си за политическа сила, която е разединена и вторачена в себе си.

Консервативният "Дейли Телеграф" от своя страна е на мнение, че Камерън трябва да обърне внимание не толкова на партията, колкото на страната.

Вестникът почти не крие известно разочарование от победата на новия лидер над съперника му Дейвис, който бе подкрепян от изданието през цялата кампания.

В една от статиите на "Телеграф" се посочва, че новият лидер на опозицията е най-неопитният за последните 80 години, а зам.-главният редактор Матю Д'Анкона дори отправя към Камерън предупреждение, че битката за лидерството на партията е била лесна, а трудното тепърва предстои.

Клонящият наляво "Гардиън" пише в редакционен коментар, че консерваторите са си дали шанс с избора на Камерън за лидер, но прави уговорката, че те не трябва да надценяват възможностите си и да забравят, че в много райони на страната нямат практически никакво влияние.

-Скъпа, какво има за вечеря? -Паниран карфиол, салата с рукола, чия и кълнове. -Ако искаш развод просто ми кажи, не така заобиколно.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Двама българи са задържани в Гърция за "ало" измама

Двама българи са задържани в Гърция за "ало" измама

Свят Преди 37 минути

При разследването били установени още 11 подобни случая на измама

Тръмп заплаши Европейския съюз с контрамерки

Тръмп заплаши Европейския съюз с контрамерки

Свят Преди 1 час

Тръмп: Европейският съюз е създаден, за да се възползва от предимствата на САЩ

Убийство на жена, предавано на живо в Япония, шокира света

Убийство на жена, предавано на живо в Япония, шокира света

Свят Преди 4 часа

Младата жена е получила множество прободни рани, включително по главата и врата

Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Историческа възможност: Обезопасяване на химическите оръжия в Сирия

Свят Преди 5 часа

"Всички споделяме стремежа към свят, свободен от химически оръжия"

Снимката е илюстративна

🌡️ Рекордна пролетна жега в Русе: 25,8°C на сянка

България Преди 5 часа

Най-високата температура за 12 март от десетилетия насам ☀️

Зеленски: Няма да признаем окупираните територии за руски

Зеленски: Няма да признаем окупираните територии за руски

Свят Преди 5 часа

Данните на Deep State сочат, че украинската армия се е изтеглила от Суджа

Истинският Тръмп: 10 големи разкрития от новата книга за президента на САЩ

Истинският Тръмп: 10 големи разкрития от новата книга за президента на САЩ

Любопитно Преди 5 часа

Майкъл Улф хвърля светлина върху живота на Доналд Тръмп в новата си книга „Всичко или нищо: Как Тръмп си върна Америка“

<p>Канада отвръща на удара на Тръмп, налага мита за C$ 30 млрд.&nbsp;</p>

Канада отвръща на Тръмп: Мита за 30 милиарда канадски долара срещу САЩ

Свят Преди 5 часа

Митата са в отговор на тарифите на Тръмп срещу канадската стомана и алуминий

Принц Уилям ще посети британските военни, участващи в мисията на НАТО в Естония

Принц Уилям ще посети британските военни, участващи в мисията на НАТО в Естония

Свят Преди 6 часа

Уилям ще се запознае с това как Естония реагира на настоящия конфликт в Украйна

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

Кирил Петков се отказа от имунитета си по казуса с Йоловски

България Преди 6 часа

Това съобщи председателят на Народното събрание Наталия Киселова

Ферарио Спасов

Осъдиха шофьора, убил Ферарио Спасов

България Преди 6 часа

25-годишният Начо Пантелеев от Лясковец получи присъда

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

Конституционният съд два пъти искал изборните книжа

България Преди 6 часа

Централната избирателна комисия предоставила на съда с писмо изборните книжа само за част от избирателните секции

Дъщерята на Чарли Шийн сподели, че е била тормозена заради приликата с баща си

Дъщерята на Чарли Шийн сподели, че е била тормозена заради приликата с баща си

Любопитно Преди 7 часа

Сами Шийн призна, че дълги години е живяла с усещането, че носът ѝ е „твърде голям“

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Огнището на морбили в САЩ обхваща три щата

Свят Преди 7 часа

„Проблемът е, когато се разпространи в общности, които нямат високи нива на ваксинация“, казва д-р Катрин Троиси

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

ЕК: Отделна държава от ЕС няма да може да налага вето над плановете за превъоръжаване

България Преди 8 часа

Това поясни говорител на комисията на пресконференция