Има ли още хляб в 802.11g
Докато все още не е приета окончателната версия на новия безжичен стандарт 802.11n, устройствата, използващи 802.11g, продължават да се радват на висока популярност и интерес от страна на потребителите. Причините за това са няколко. На първо място е атрактивната им цена – докато 802.11n решенията са все още скъпи, цените на 802.11g техниката паднаха неимоверно много и тя е абсолютно достъпна дори за хората, които желаят да оборудват дома си с безжична мрежа срещу символична инвестиция. Втората причина за несекващия интерес към 802.11g е в перфектната съвместимост между устройствата, които го използват. За разлика от 802.11n рутерите, които са сертифицирани по различните работни версии на стандарта draft 1.0 / draft 2.0 (преди месец бе приета най-новата draft 4.0) или пък изобщо не разполагат със сертификат, 802.11g устройствата като Linksys WRT54G2 разчитат на утвърдена и изчистена от бъгове технология, която е вече от достатъчно време на пазара и е достигнала своята зрелост. И ако различните версии на 802.11n рутери продължават да имат известни проблеми със съвместимостта, при 802.11g моделите те вече отдавна са в миналото. Още по-хубаво е, че 802.11n стандартът е обратно съвместим с 802.11g и няма да се наложи да подменяте всичките си 802.11g устройства, ако някой ден предприемете ъпгрейд към 802.11n.
Приемлива скорост на много достъпна цена
Linksys WRT54G2 е едновременно Wireless-G (802.11g) точка за достъп, 4 портов Fast Ethernet суич и рутер за поделяне на достъпа до интернет между няколко различни компютъра или мобилни устройства. Чрез него може да установите бърза Wireless-G безжична връзка при скорост 54 Mbps с други 802.11g устройства или пък Wireless-B безжична връзка при скорост 11 Mbps с 802.11b устройства. Четирипортовият Ethernet суич ви позволява да присъедините към общата мрежа и компютри, разполагащи със стандартните Fast Ethernet мрежови карти при скорост 10/100 Mbps. Функцията на рутер пък дава възможност да поделите една обща високоскоростна връзка към интернет между всички устройства, прикачени към рутера (независимо дали през кабел или по безжичен път).
С малко помощ от LELA
LELA звучи като екзотично дамско име, но всъщност е акроним от Linksys EasyLink Advisor – специален софтуер на Linksys, чиято основна задача е да улесни живота на потребителя и да превърне инсталирането, конфигурирането и поддръжката на безжичната мрежа в една лека и приятна задача, която е по силите дори на неспециалист. LELA автоматично открива всеки компютър, друг рутер, камера, принт сървър или мрежово устройство за съхранение на данни, което сте свързали към вашия Linksys WRT54G2. Софтуерът оптимизира производителността на мрежата и дава бърз достъп до всички нейни опции и настройки. Той ще ви помогне и в случай на възникнал проблем, превеждайки ви стъпка по стъпка по пътя до неговото отстраняване. LELA остава да работи във фонов режим, контролирайки по всяко време параметрите на мрежата, готова да ви извести за добавяне на нови устройства към нея, за възникнали проблеми или опити за пробив в сигурността, както и за наличието на нови ъпдейти от Linksys (както на самия софтуер, така и на фърмуеъра на рутера). Като цяло LELA е един от най-приятните и интуитивни начини да контролирате мрежата си и е сред безспорните предимства на всички нови рутери на Linksys, снабдени с нея, какъвто е и моделът WRT54G2.
Сигурност преди всичко
Много потребители се опасяват за сигурността на своите данни, които буквално се реят във въздуха. Ако споделяте тези тревоги и това е основната причина все още да не сте оборудвали своя безжична мрежа, Linksys WRT54G2 идва, за да разсее всичките ви страхове. Той не само осигурява максимална висока защита на безжичната връзка, но и го прави, без да изисква от потребителя почти никакви познания в областта на мрежовите технологии. Достатъчно е само едно натискане на специалния бутон на рутера, за да активирате Wi-Fi Protected Setup и да установите WPA2 връзка с 256-битово криптиране на данните. Рутерът притежава мощна SPI защитна стена и може да играе ролята на DHCP сървър, поддържа VPN (виртуални частни мрежи) и е лесно да бъде конфигуриран да филтрира достъпа на вътрешните потребители до интернет (включително чрез засичане на MAC адрес). Накратко казано, Linksys WRT54G2 разполага с целия актуален арсенал от елементи на защита, които да ви осигурят безгрижно сърфиране в интернет и спокоен живот, далеч от злонамерени хакерски атаки.
Изящен дизайн
Linksys WRT54G2 е едно от най-красивите електронни устройства, които сме виждали напоследък. За разлика от повечето останали рутери, които се чудите как и къде да скриете в дома си, за да не „бодат” погледа с неугледния си вид и стърчащите 2 или дори 3 MIMO антени, WRT54G2 използва конструкция с вградени в корпуса антени. Самият корпус е с уникална овална форма, която наподобява речен камък, изгладен от водните бързеи. Черният му цвят ще хармонира чудесно с останалата техника във всекидневната, превръщайки го в неделима част от интериора на дома.
За повече информация посетете http://comelsoft.com.
Източник: IDG.BG
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!