Ф ренският президент Никола Саркози и приятелката му Карла Бруни се ожениха на церемония в Елисейския дворец , съобщи радио Ер Те Ел, като се позовава на очевидци, предадоха световните агенции.

Церемонията, която се е състояла тази сутрин, е била ръководена от кмета на Осми район на Париж Франсоа Льобел.

Ожених двама избиратели от Осми район, които живеят на ул. Фобур Сен-т-Оноре (адреса на Елисейския дворец), каза Лебел пред радио "Европа 1".

За първи път в историята на Републиката президент се жени, докато заема поста. За първи път и държавен глава се жени в Елисейския дворец, обърна внимание Льобел.

По думите на кмета последният държавен глава, който се жени, докато е на власт, е Наполеон III, а преди него Наполеон I.

Агенция "Франс прес" отбелязва, че Саркози бе първият разведен обитател на Елисейския дворец - той има зад гърба си един развод, преди да се ожени за Сесилия, и е първият държавен глава, който се развежда по време на мандата си.

Саркози се жени за първи път през 1982 г. за Мари-Доминик Кюлиоли, от която има двама синове - Пиер и Жан. От втората си съпруга Сесилия, с която сключва брак през 1996 г., има един син - Луи.

Бракосъчетанието се е провело в най-тесен кръг. На церемонията са присъствали двайсетина души - членове на семействата и няколко приятели.

Свидетелите на брака са били някогашният сътрудник на бившия френски премиер Едуар Баладюр и понастоящем високопоставен служител на компанията за луксозни стоки Ел Ве Ем Аш Никола Базир - за Никола Саркози, и директорката на отдел "Връзки с обществеността" на модна къща "Прада" за Франция Матилд Агостинели - за Карла Бруни.

53-годишният Саркози се разведе през октомври миналата година със съпругата си Сесилия след 11-годишен брак.

Той бе засечен за първи път в компанията на 40-годишната италианка Карла Бруни - певица и бивша манекенка, в средата на декември в парижкия увеселителен парк "Евродисни".

След това двамата посетиха заедно Египет и Йордания. Оттогава във френските медии постоянно се появяваха слухове, че Саркози и Бруни ще се оженят.

Италиански и френски всекидневници обаче писаха преди два дни, че приятелката на френския президент вече не гори от ентусиазъм да се ожени за него, защото се колебае между брака и кариерата, и се страхува, че ще загуби независимостта си като първа дама на Франция.

Като сключи дискретно брак с Карла Бруни, френският президент Никола Саркози узакони едно положение, което изкривяваше образа му пред французите и подхранваше критиките, че прекалено излага на показ личния си живот.

Скъсвайки с медийния шум, който постави под светлината на прожекторите връзката му с бившия топмодел - от първата разходка през декември в "Евродисни" край Париж до ваканцията в Египет и Йордания - Никола Саркози се ожени сред най-тесен кръг в Елисейския дворец в Париж, отбелязва АФП.

Никакви снимки или кадри по телевизионните канали. Макар събитието да бе новината №1 на медиите в няколко европейски страни, то бе подготвено в най-голяма тайна.

Има големи изгледи да научите, когато това вече ще е факт, бе заявил през януари Никола Саркози на журналистите, отхвърляйки забележките, че личният му живот е някаква постановка, която започва да притеснява обществеността и по-специално консервативните слоеве от електората му.

"Указанията бяха ясни - никакви снимки, никакви изповеди. Падащият рейтинг си каза думата и измести прекомерното излагане на показ на частния живот на държавния глава", пише "Журнал дьо диманш".

Всичко си влиза в реда пет седмици преди общинските избори, на които десницата така се опасява от наказателен вот на избирателите, объркани от прекалено лъскавия образ на държавния глава, добавя изданието.

Според последното допитване 41% от французите имат доверие в Саркози - процент, който бележи силен спад през последните седмици. Освен свръх излагането на показ на личния си живот, чувството, че президентът не спазва обещанията си по отношение покупателната способност, обяснява според анализаторите падането на рейтинга.

"Поддръжниците на Саркози се надяват техният герой отново здраво да се заеме за работа, да го покаже и всички да го видят", отбеляза в. "Паризиен", припомняйки, че първите осем месеца от мандата му - той се разведе със Сесилия през октомври след 11 години бурен брак - президентът често се представяше за "народен човек".

Женитбата трябваше да уреди и деликатни въпроси, свързани с протокола, които попречиха по-специално на Карла Бруни да придружи Никола Саркози на официалното му посещение в Индия.

"Сънди Таймс" подчертава, че официалното узаконяване на връзката ще спести притеснение на кралица Елизабет II, която ще приеме френския президент в замъка Уиндзор през март и "ще трябва да реши дали да предложи отделни стаи на "бързака" Сарко и на неговата дружка".

Германското консервативно издание "Велт ам Зонтаг" също изрази задоволство от женитбата, отбелязвайки, че "връзките и любовните афери винаги са съпътствали френските династии, но че думата "дискретност" е била чужда на Никола Саркози.

От друга страна утвърдената като личност Карла Бруни, присъствието й в медийното пространство, кариерата й на певица и афишираната свобода в любовния живот оставят открит въпроса за мястото, което ще заеме в Елисейския дворец.

"Сериозно е" - бе подчертал Никола Саркози през януари, когато печатът без снизхождение обрисуваше спътницата му и нейните завоевания сред силиня пол, наричайки я "мъжемелачка".

Италианският вестник "Република" описва Карла Бруни като "плаваща мина". С толкова непредвидим характер като Карла Никола Саркози рискува много, отбелязва политологът Филип Бро.

Ако бившата манекенка намери мястото си в Елисейския дворец, нейната елегантност, култура, артистична известност и усет към публичните връзки може да играе много важна роля в изграждане на образа на един модерен президент, добавя той.

- Скъпа, какви са тези подаръци в коридора? - Не ги пипай! Те са за нашата готвачка, за чистачката и детегледачката! - Ама ние нямаме…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Пясъчна буря прати над 1000 души в болница в Ирак</p>

Пясъчна буря прати над 1000 души в болница в Ирак

Свят Преди 2 минути

Местните медии съобщават за прекъсвания на тока и спиране на полетите в редица региони

Марин Льо Пен се готви да предаде президентската си кандидатура на Жордан Бардела

Марин Льо Пен се готви да предаде президентската си кандидатура на Жордан Бардела

Свят Преди 23 минути

Това трябва да се случи, ако бъде потвърдена присъдата ѝ

САЩ: Споразумението с Иран зависи от проверките на ядрените и оръжейни програми

САЩ: Споразумението с Иран зависи от проверките на ядрените и оръжейни програми

Свят Преди 57 минути

„До голяма степен ще става дума за проверка на програмата за обогатяване на уран"

БезГранично: Всичко за бизнесмена и служителя в Нидерландия

БезГранично: Всичко за бизнесмена и служителя в Нидерландия

БезГранично Преди 1 час

В тази статия ще намерите цялата необходима информация за започване на бизнес и работа в Нидерландия

<p>Украйна удари руския град Курск, има жертва и ранени</p>

Жертва и ранени при украинска атака с дронове срещу руския град Курск

Свят Преди 1 час

Бил е поразен и гараж за линейки, като са повредени 11 автомобила

Украинският външен министър покани колегите си от ЕС в Лвов на 9 май

Украинският външен министър покани колегите си от ЕС в Лвов на 9 май

Свят Преди 1 час

Решението е взето в координация с европредседателството на Полша и с върховната представителка на ЕС за външната политика и сигурността Кая Калас

<p>Напрежение в столичния квартал &bdquo;Захарна фабрика&rdquo; (ВИДЕО)</p>

Напрежение в столичния квартал „Захарна фабрика”, събарят незаконни постройки

България Преди 2 часа

Обитателите твърдят, че местата, на които им се предлага да се преместят, са негодни за живот

Цялата истина за бонбоните "Пияни вишни", която се премълчава

Цялата истина за бонбоните "Пияни вишни", която се премълчава

Любопитно Преди 2 часа

Първото нещо, което трябва да имате предвид, е изключително високото съдържание на захар

<p>&quot;Вече 34 дни Русия открито отказва да прекрати огъня&quot;</p>

Зеленски: Вече 34 дни Русия открито отказва да прекрати огъня

Свят Преди 2 часа

Според него има само една причина за това - „в Москва не се страхуват в момента“

⛪️ Велики вторник е! Ден за поучения и последни нравствени наставления

⛪️ Велики вторник е! Ден за поучения и последни нравствени наставления

Любопитно Преди 2 часа

На този ден в църквата се чете освен притчата за талантите и тази за десетте девици

<p>Какво става в Суми, събиране на военнослужещи</p>

Какво става в Суми, имало е събиране на военнослужещи

Свят Преди 3 часа

Управителят на украинската обаст заяви обаче, че то не е било по негова инициатива

Разходка извън пътя? В Йелоустоун това може да струва седмица в затвора

Разходка извън пътя? В Йелоустоун това може да струва седмица в затвора

Свят Преди 3 часа

Националният парк крие не само природни чудеса, но и реални опасности – както за туристите, така и за околната среда

Очаква се МВнР да потвърди има ли загинал българин след инцидента с микробус в Дунав

Очаква се МВнР да потвърди има ли загинал българин след инцидента с микробус в Дунав

България Преди 3 часа

Съобщава се, че водолазите са намерили потъналия микробус и са открили една жертва, за която се предполага, че е шофьорът

<p>ДПС-ДПС решава дали да продължи&nbsp;подкрепата за кабинета</p>

Преди втория вот на недоверие: ДПС-ДПС решава да продължи ли подкрепата за кабинета

България Преди 3 часа

От решението на хората около Доган ще стане ясно колко гласа ще останат в подкрепа на правителството

,

В Германия вече няма да дават паспорт след три години

Свят Преди 3 часа

Бъдещото германско правителство планира да затегне мерките за миграцията

,

Истински Индиана Джоунс: 3-годишно дете откри древен скарабей на семейна разходка

Любопитно Преди 3 часа

Този конкретен екземпляр е бил открит в подножието на Тел Азека