"Таймс" съобщава, че в ексклузивно интервю за вестника бодигард на Удай разказва как двамата братя са останали в Багдад поне една седмица след падането му и дори са се появявали на обществени места под носа на американските войници.
"Дейли телеграф" спира вниманието си върху предположението на британския пратеник в Ирак Джон Соуърс, че Удай се е самоубил. Дори на снимката може да се види, че той има рана от куршум в лицето. Соуърс казва, че куршумът е влязъл през устата и е излязъл през тила.
На първа страница кореспондентът на "Индипендънт" в Багдад Роберт Фиск смята, че американците могат и да не постигнат желаният ефект с показването на снимките на Удай и Кусай. Едва ли има иракчанин, който да не е виждал с очите си мъртвец, отбелязва авторът. Припомняйки историята на Ирак и по-специално кървавата война с Иран, Робърт Фиск пише, че иракчаните цял живот се сражават с чужденци. Удай и Кусай не са изключение.
Отново много се пише за конфликта "правителство-Би Би Си" и смъртта на д-р Кели.
На първа страница "Дейли телеграф" помества резултатите от своя анкета, според която като резултат от "случая Кели" доверието в премиера Тони Блеър продължава да спада. Според същото проучване консерваторите вече имат 3% преднина пред лейбъристите, което се случва за пръв път през последните 10 години.
Вестниците се спират и на отказа на министъра на отбраната Джеф Хун да отговаря на въпроси, свързани със смъртта на Дейвид Кели. "Смутеният и чувстващ се неудобно Хун усеща напрежението", пише "Индипендънт". Освен това според вестника окачественият от правителството като експерт средна ръка Дейвид Кели е трябвало да получи Нобелова награда за работата си по иракските оръжия.
"Гардиън" пък спекулира кога Алистър Кембъл, директорът по комуникациите на правителството, ще подаде оставка.
По повод на двете години на власт на Симеон Сакскобургготски "Индипендънт" помества статия на кореспондентката на вестника в София Дина Кирякиду. Статията е озаглавена "Българите са разгневени от неуспеха на царя да докара просперитет". Симеон Сакскобургготски, който отбеляза втората си годишнина като премиер тази седмица, е изправен пред гнева на гласоподавателите, че не изпълнява обещанията си за подобряване на стандартните на живот. Сакскобургготски, който е тест за политическото завръщане на европейските монарси, освен това бе напуснат от някои, което намали парламентарното мнозинство на неговата коалиция. Авторката припомня, че от обещаните 800 дни за подобряване на стандарта на живот са останали само 69. Тя цитира и Красен Станчев от Института за пазарна икономика, според когото очакванията са били толкова големи, че са били невъзможни за изпълнение. Бедността е намаляла, но хората я сравняват с бедността в другите страни, а не с миналото, казва Красен Станчев. Подкрепата за правителството падна с 20% този месец, но то ще остане на власт, защото опозицията е слаба, заключава Дина Кирякиду на страниците на "Индипендънт".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!