"Сега погледнато от Багдад и от Вашингтон това изглежда неуместно", пише вестникът. Според изданието на теория Съветът за сигурност е в правото си да се въздържи от признаване на каквото и да било, извършено от силите, окупирали Ирак. На практика обаче съветът накрая ще признае новата администрация. В статията се казва още, че със съвета не е свършено, защото ще се наложи да потвърди политически споразумения за бъдещето на Ирак, както и разоръжаването му.
ГАРДИЪН обсъжда провала на САЩ да предвидят съживяването на политическата сила на шиитите в Ирак, както и дразнещата според вестника безцелност на бившия генерал Джей Гарнър, който оглави временната администрация на страната. "Осакатени от законови двусмислици и собствената си идеология, САЩ рискуват да загубят политическата инициатива", коментира изданието и заключава, че от ден на ден все по-спешна става необходимостта ООН да поеме контрола над нещата.
ДЕЙЛИ ТЕЛЕГРАФ продължава с обвиненията си спрямо британския депутат Джордж Галоуей, който бе водещ опонент на войната в Ирак, че е получавал над 500 хиляди долара годишно от режима на Саддам Хюсеин. От редакцията твърдят, че кореспондентът им в Багдад разполага с документ, според който за интересите на Галоуей се е грижил комитет с участието на четири ключови за режима фигури: вицепрезидентът, братовчед на Саддам - покойният вече Химика Али, външният министър Тарик Азиз и министърът на информацията Мохамед Саид ал Сахаф.
ГАРДИЪН цитира на първа страница изявление на Галоуей, че посредници в кампаниите му по набиране на средства може и да са взимали пари от Саддам Хюсеин, но той самият не е.
Макар водещото заглавие в ТАЙМС да обявява, че Торонто е включен в черния списък на градовете с атипична пневмония, вестникът посвещава редакционен коментар на друга новина от първата си страница - споразумението между Ясер Арафат и Махмуд Абас за състава на палестинското правителство. Изданието цитира използван от израелците израз, че "палестинците никога не пропускат възможност да пропуснат възможност". ТАЙМС посочва, че ако Арафат не беше отстъпил, пътната карта на Вашингтон за мира в Близкия изток щеше да събира прах в архива на Държавния департамент. "За щастие Арафат не направи саботаж", коментира ТАЙМС и заключава, че е време пътната карта да се разгърне.
На първата си страница под заглавие: "Лицето на корпоративна Великобритания" ИНДИПЕНДЪНТ публикува снимки на мениджърите на три големи компании - "Телеуест", "Шел" и "Шрьодерс", които понастоящем са в криза. В текст до снимките вестникът посочва броя на съкратените служители на компаниите и на онези, които предстои да бъдат освободени, и за сравнение - заплатите на мениджърите: между 1,8 млн. и 3 млн. лири стерлинги.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!