"Кой би вложил парите си в недвижими имоти в Източна Европа? Страните там все още не са се възстановили от Студената война и в тях има опашки за хранителни продукти.
Цялото това впечатление обаче е погрешно, поне що се отнася до България", пише британският в. "Индипендънт" в рубриката си за недвижими имоти, като добавя: "Хиляди британци не се поддадоха на предразсъдъците и спечелиха."
Изданието изброява четири основни категории за инвестиции. На първо място е посочена София, която се развива икономически по-бързо от другите източноевропейски столици. Материалът дори се нарича "Sofia so good", както неотдавна бе озаглавен и репортаж на в. "Таймс".
Други примамливи места са зимните курорти на страната като Банско, а българското Черноморие вече може спокойно да си съперничи с плажната ивица на Коста дел Сол, отбелязва вестникът.
Все още не е толкова популярна възможността да се влагат средства в селскостопанска земя, но тепърва все повече инвеститори ще откриват, че България е правилното място за тях, коментира "Индипендънт".
В друга публикация в началото на месеца същият вестник препоръча София като идеалното място за градска почивка
"Ако искате да избягате от тълпите в Европа и в същото време да отидете на кратка почивка в голям град, изберете София. България привлича вниманието заради черноморските си курорти, но столицата й е най-подходящото място да получите истинска представа за страната.
С все по-високата категория на кафенетата, ниските цени и внушителните църкви като "Александър Невски" с позлатените й кубета, София засега стои встрани от вниманието на ергенските партита и в някои аспекти предлага действително голямо културно разнообразие", отбелязва изданието.
За да избягате от пътеката на масовия турист, не е нужно да пътувате до най-отдалечените кътчета на света. В Европа също има малко познати региони, пише още Сара Барел в същия материал.По красивото дунавско крайбрежие вестникът предлага - освен интересните особености на Букурещ в годините след Чаушеску - и пътешествие до делтата на Дунав. За разлика от Черноморието в България и Турция румънската брегова линия остава в Средновековието на туристическата инфраструктура.
Сега обаче благодарение на инвестиционния банкер Дивакер Сингх пътешествениците разполагат с база, от която да обикалят района на крайбрежието. Става дума за The Delta Nature Resort (DeltaResort.com), който осигурява малко домашен уют в този иначе недоразвит регион - скривалище за 3,5 млн. лири с 30 бунгала, разработено в стила на местните рибарски селища.
Защо си струва? За да се насладите на разнообразието от птици по делтата на реката - над 300 вида. Идете през лятото или есента, когато условията са най-подходящи. Разстоянието след като кацнете в Букурещ е около четири часа път с кола.
Именно среща с пеликаните е препоръчана и като най-доброто от Балканите. Става въпрос обаче не за резервата "Сребърна", а за Черна гора, и то не за модното крайбрежие и островите, а за вътрешността на страната, все още неизвестна за мнозинството туристи.
Каньонът Тара отстъпва само на американския Гранд Каньон по дълбочина, а в най-голямото езеро на Балканите - Скадар, все още могат да се видят пеликани.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!