Статията на първа страница на "Таймс" е озаглавена така: "Премиерът полага усилия да покаже, че е годен за службата си". В редакционна статия вестникът обаче предупреждава Блеър, че инцидентът със сърцето му е сигнал да помисли за бъдещето. Премиерът и семейството му , пише "Таймс", понесоха психологически удар и ще трябва да погледнат на живота по-различно.
"Файненшъл таймс", след като цитира кабинета на премиера, че той е здрав и годен за работа, в редакционна статия посочва, че случилото се с Блеър повдига въпроса за негов наследник. Ако 2003 г. показа, че Тони Блеър не е безпогрешен като политик, краят на миналата седмица напомни, че той не е и безсмъртен, посочва вестникът. Сърдечният проблем, който вкара премиера за пет часа в болницата, може да се окаже изолиран епизод без последици. Той обаче няма да бъде вечно на Даунинг стрийт и навременните действия само ще помогнат за павирането на пътя за ерата след Блеър, заключава финансовият ежедневник.
Историкът Андрю Робъртс пише на страниците на "Дейли телеграф", че сега премиерът разполага с перфектно извинение да напусне политиката. "Аритмията е билетът на Блеър за напускане на Даунинг стрийт", така е озаглавена статията във вестника. Отдавна смятаният за политик с късмет Блеър се сдоби с идеална стратегия за напускане на политиката, когато това се наложи, пише Андрю Робъртс.
"Оздравявайте бързо, господин Блеър. Това е най-важното нещо", пише в своята редакционна статия "Гардиън" и се нахвърля върху онези издания, които едва ли не са побързали да издадат политически некролог на премиера. Вестникът смята, че няма основания да не се вярва на лекарите, които са на мнение, че няма нищо сериозно. "Гардиън" обаче все пак съветва Тони Блеър да намали темпото.
На първа страница "Индипендънт" пък помества празна чаша с утайка от кафе с надпис над нея: "Блеър обвинява европейското кафе за сърцебиенето". Премиерът смята, че проблемът може би е в резултат на консумираните от него големи количества силно континентално кафе на срещата на високо равнище на Европейския съюз в Брюксел миналата седмица, отбелязва изданието.
Много от вестниците поместват карикатури по темата. В "Таймс" лекар-съветник на Блеър стои пред рентгеновата снимка на съблечения до кръста Блеър и казва: "Най-малкото ще разберат, че имате сърце". "Дейли телеграф" пък представя Блеър като атлет по дълго трасе с препятствия. Блеър стои задъхан след първото препятствие "Партийна конференция", а предстоят още "Разследването Хътън", "Оръжия за масово поразяване", "Евро", "Здравеопазване", "Транспорт", "Близък изток", "Корея", "Престъпност"...
Всички британски вестници днес отделят внимание на публикуването писмо от принцеса Даяна до нейния иконом, че се страхува, че срещу нея е планирано покушение, докато е в колата си. Самият иконом Пол Бърел разказва за вестниците, че е получил писмото 10 месеца преди трагичния инцидент с принцесата. "Самосъжаляващата се принцеса, нейният иконом и писмото, което разкрива най-големия й страх", това е заглавието в "Гардиън". "Диана предрича катастрофата. Параноя или заговор?", така пък "Индипендънт" е озаглавил своята статия.
"Файненшъл таймс" цитира българския министър на финансите Милен Велчев, че България ще достигне нивото на икономическо развитие на страните от ЕС до 20 години. Вестникът излиза и с притурка за Централна и Източна Европа, в чиито статии често се споменава името на България. В една от тях, озаглавена: "Инвестициите в района достигат рекордни равнища", се отчитат особено успехите в Русия и България. В тези страни, пише вестникът, има чувствително подобрение на стандартите за корпоративна прозрачност. Посочва се още, че Румъния и България са под силен натиск от страна на ЕС да се справят с корупцията. Друга статия е посветена на плановете на унгарската ОТР Банк да пробие в България и други страни от Югоизточна Европа.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!