Почти всички обаче изтъкват, че журналистката Сюзън Уотс е обвинила своите шефове в Би Би Си, че са й оказали натиск да разкрие самоличността на Дейвид Кели като неин източник. "Шеф на новините на Би Би Си притиска репортер", пише в заглавие "Файненшъл таймс". "Погрешно и фалшиво - това е репортерската присъда за Би Би Си", това пък е заглавието на "Гардиън".
"Дейли телеграф" обаче се опитва да насочи вниманието към по-съществените неща. "Разследването чу от запис как Кели обвинява Даунинг стрийт 10", е заглавието на уводна статия на вестника. Макар и внимателно да подбира думите си, от записа се чува как Кели казва, че пресслужбата на правителството е замесена в преувеличаването на заплахата от иракските оръжия.
Това дава повод на журналистката на "Индипендънт" Ан Пенкет да пита в нейния анализ "Защо Кели е бил толкова уклончив в показанията си". Притеснително е, пише авторката, че Кели е излъгал депутатите за разговорите си с журналистите. Следват още много въпроси. Дали Кели се е самоубил, защото е излъгал пред комисията? Защо този честен професионалист е лъгал?
В редакционен коментар, озаглавен: "Доказателства за разногласие и разцепление в Би Би Си", близкият до правителството "Таймс" пише, че лорд Хътън сигурно е очаквал да чуе доста различни мнения от правителството и медията за това какво е казал д-р Кели, но едва ли е очаквал да чуе толкова различни версии за един и същи материал от самата медийна корпорация. Вестникът дори посочва, че тази "нездрава" атмосфера се наблюдава и в отразяването на самото разследване от Би Би Си и че "селективните интерпретации" на корпорацията намират отглас в някои вестници.
Таблоидите обаче не усложняват толкова нещата. "Дейли мирър", например, излиза на първа страница с голямо заглавие: "Номер 10 е бил, записът на Кели е бомба!", имайки предвид, че правителството е преувеличило опасността от иракските оръжия. На вътрешна страница вестникът дори пише, че този запис може да отброи дните на Тони Блеър.
"Файненшъл таймс" посвещава уводната си статия на решението на "Бритиш Еъруейз" да прекрати полетите си до Саудитска Арабия. Вестникът пояснява, че решението е взето след предупреждения на американското и саудитското разузнаване, че се планират нападения срещу летището в столицата Рияд по британски цели.
И накрая нещо по-различно. "Дейли телеграф" помества статия, в която твърди, че мореплавателят пират Франсис Дрейк е открил Аляска по време на тайно пътуване, като се позовава на новоизлязла книга. Според автора на книгата на Дрейк обаче е било забранено да споменава за това, за да не даде информация на испанците, които по това време са кръстосвали по мексиканските брегове.