Въпросът е отправен към британския военен министър, като вестникът съпоставя предишни изказвания на Хуун с информацията в дневника на Алистър Кембъл - директор за връзки с обществеността на премиера Тони Блеър.
За съдържанието на дневника красноречиви са заключенията на "Индипендънт": "Кембъл признава, че е искал името на Кели да бъде разкрито", "Дневникът опровергава твърдението на Хуун, че не е имало план за разкриването на д-р Кели". "Индипендънт" припомня и другия аспект на аферата, а именно споровете между Би Би Си и кабинета "Блеър" около репортаж, че правителството е преувеличило данните на разузнаването за иракските оръжейни програми. Затова вестникът нарича дневника на медийния съветник на Блеър Алистър Кембъл "Личната ми война с Би Би Си".
"Дейли Телеграф" не пропуска и друго шокиращо обстоятелство, а именно псувнята в записките на Кембъл по адрес на репортера на Би Би Си Андрю Гилигън. "Таймс" е подбрал именно този аспект за водещ, като замества нецензурната дума на първата си страница със звездички, които по никакъв начин не пречат да бъде разбрано какво точно имал предвид медийния съветник на Тони Блеър. Коментарът на "Таймс" е, че "Даунинг стрийт" 10 се оказало мрачно място, брутално и лишено от задръжки.
Неизбежната тема "Ирак" отново присъства изобилно по страниците на британските вестници. Според "Дейли Телеграф" френски бизнесмени и политици са казали на Ширак, че има нужда от сдобряване с Вашингтон. Вестникът цитира данни, според които американските туристи във Франция това лято са били два пъти по-малко, а френските студенти в щатите били връщани от имиграционните служители за най-дребни нередности в документите. Така "Дейли Телеграф" обяснява интервюто на Ширак пред американски вестник, в което президентът казва, че Франция може и да не наложи вето над новата резолюция, предложена от САЩ.
Изданието публикува статия за последния филм на американския режисьор Оливър Стоун "Команданте" - документална лента за кубинския президент Фидел Кастро. Филмът няма да бъде излъчен в САЩ, защото няма компания, която да иска да направи това, посочва ежедневникът.
Стоун разказва, че се опитал да представи човекът, не политикът Кастро - напомнящият, според Стоун, на Дон Кихот кубински лидер е заснет как се разхожда из кабинета си и репетирайки реч, признава, че си падал по София Лорен и Бриджит Бардо и че все още обича Чарли Чаплин и за учудване или не показва, че носи маратонки "Найки", въпреки че са американски. Филмът все пак ще види бял свят, но вън от САЩ. Стоун не изглежда доволен от този факт, но разкрива, че следващият му филм ще е за живота на Александър Велики.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!