Д о края на 2007 г. е срокът за приватизация на "Топлофикация-София" АД. Това каза столичният кмет Бойко Борисов след края на заседанието на работна група с представители на Министерството на икономиката и енергетиката (МИЕ) за раздържавяване на дружеството.
Решено е още да се използва помощта на Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) и Световната банка в избора на международен консултант по процедурата. Критериите, според които ще се избира той, трябва да са ясни до 25 септември.
До четвъртък енергийното ведомство очаква да получи конкретно предложение от Столична община за приватизация на дружеството. Следващото заседание на работната група ще бъде след седмица. Според експерти от министерството
100% от капитала на дружеството трябва да бъде приватизиран.
Няма да има мълниеносна приватизация на "Топлофикация-София" (Toplo.bg), обясни общинският съветник проф. Атанас Тасев преди началото на заседанието на работната група.
Столична община и Министерството на икономиката и енергетиката са се договорили още да се подобри незабавно услугата, която предлага "Топлофикация-София".
Към борда на директорите е отправена препоръка да се намали надписването на сметки. Кметът им препоръчал "да се вземат незабавно в ръце, защото това ще е и тест за тях".
"Даваме им шанс много скоро и бързо да покажат промяна в дружеството. Гражданите трябва да бъдат спокойни, че
никога повече няма да се повторят тези магарии,
които са правени в дружеството", обясни Борисов. Договорката е от днес нататък незабавно да се оздравява дружеството и да се предостави на обществото публична и много ясна процедура по какъв начин ще работи за в бъдеще, уточни още той.
Столичният кмет обясни вчера, че Столичната община няма да се съгласи да продаде "Топлофикация-София" бързо и на всяка цена.
Жалбите на гражданите, които са подадени до този момент срещу дружеството за надписване на сметките за парното, са 608. Срокът за подаване на т.нар. "пълномощия" се удължава до края на септември.
Това каза междувременно пред "Дарик радио" председателят на Федерацията на потребителите Павел Кърлев. Според него жалбите на потребителите ще достигнат между 3000-5000.
Става въпрос за документи, с които потребителите упълномощават нашите адвокати да бъдат представлявани в съдебната процедура от тях, обясни председателят на федерацията. По думите му се налага да се върнат много хора, тъй като не са спазили изискванията при подаване на жалбите.
Все още върви делото за аферите в столичната "Топлофикация". Бившият й шеф Валентин Димитров е в ареста заради разследване за пране на пари и укриване на данъци.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!