Б оклукът е гарантирано доходен бизнес, затова е много предпочитан като класически "организиран".
Последното важи за много световни градове и разликите са само като във вица за северната и южната мафия, спечелили държавни поръчки да построят мост - а именно, че при северната, колкото и скъпо да излиза, накрая все пак мост има.
София още няма завод за преработка на отпадъците си, но жителите й не губят надежда. Някой ден и това ще стане, казват си те и самоотвержено се отзовават на увеличаващите се харчове - за концесионера, за балиращите фирми и т.н. Така да се каже, бодро тренират за таксите за завода, чиято вероятност се приближава.
Ето, в сряда към желаещите да го построят се присъедини и оръжейният и футболен бос Николай Гигов, който предложи офертата си на софиянци от прочутия с изграждането си подобен завод за Пловдив.
До сряда беше публична тайна, че Гигов стои зад консорциума, изпълнител на обекта, който притежава и терена от 240 дка край с. Шишманци, а сградите и оборудването са собственост на община Пловдив, т.е. на пловдивчани.
Както сочи опитът, скоро ще ги подарят и ще продължат да плащат вече само като клиенти.
Сагата с пловдивския завод за боклук, който трябваше да заработи през април тази година, също е христоматийна, но очевидно безинтересна за прокуратурата.
Разходите за него се трупат от 2003 г. с тенденция и да растат все така устойчиво. Не трябва да се изключва и възможността Пловдив и София да обединят сили по покриването им, в крайна сметка са от едно политическо семейство.