В р рая на ХХ в. започва истински екологически хаос. Една голяма част от него е заради боклуците.Не се ли питате понякога какво става с тези отпадъци? Дали ги изхвърлят в космоса, или ги закопават под земята? Дали ги смачкват, или пък ги мумифицират?Истината е, че около 80% от тези материали се рециклират. (Това може да ви се вижда много, като тези 500 думи, които трябва да напиша, но всъщност е малко - като хората, които ми ги четат...
Защото всеки ден има стотици хиляди нови тонове отпадъци в Европа, от които много хиляди не могат да се рециклират. А да не говорим колко са за една година в света!)Ако тази част дотук ви променя мислите, то би трябвало да се разплачете от следващите минимум 375 думи, които ми остават.Петролът е другата тема, за която сега ще отворим вратите.Петролът например, е гориво за хиляди кораби, но също той е този, който замърсява красивия ни океан с милиони тонове и милиарди литри!
Същите кораби, които пренасят петрол, като потънат, освобождават петрол.А откакто има морски петролни станции, е настанал истински хаос! Защото много петролни станции се разрушават...Този и други екологични проблеми, са като болест на планетата, която ни храни. И ние сме тези, които да я предпазваме. Но ние сме също тези, които сме я заразили. Ако ние сме успели да замърсим Земята, тогава трябва да можем и да я пречистим. Като една огромна хирургическа операция.
Ако случайно не успеем, няма паника. Ситуацията ще бъде фатална след минимум 300 години. Освен това, учените планират и евакуация от Земята на други планети. По моите преценки, това би трябвало да стане след около 1000 - 2000 години.За климатичното затопляне, не мисля, че ще се забелязва след 10 - 20 години, но ако не спрем да използваме продукти, които произвеждат въглероден двуокис, след 60 или 70 години сигурно ще е фатално.
Може би ние няма да живеем тогава, но нашите деца ще живеят.Дотогава екологията ще помага не само на планетата, но също и на нас: когато вдишваме, да не се отравяме, когато плуваме, да не се цапаме с петрол... Съгласни или несъгласни, трябва да приемем, че екологията ни помага.Обаче най-много въглероден двуокис произвеждат войните. Те не само убиват хора, но също и замърсяват страшно много.
Всяка война изхвърля въглероден двуокис, дотатъчен за няколко огромни облака. Няма обикновена война без облак. Но това е за огнестрелните войни. А най-страшните са ядрените и химическите. Те са най-лошите, защото след ядрените войни остават ужасни радиоактивни зони (дори не искайте да знаете какво става в тях!). След химическите войни пък, остават зарази.
Ако продължаваме така, бъдещето няма да бъде толкова чисто, колкото си го представяте: тогава и пилетата ще кашлят, а всички хора ще имат противогази. Небето ще бъде червено през деня, а лилаво - през нощта...Ако сега някой фабрикант чете този текст, се надявам поне да опита да си произвежда стоките от рециклиращ се материал!Ако пък сте войник, моля ви, сменете си работата (ако не сте задължен да сте такъв). А ако искате да принтирате този текст, тогава принтирайте 2 или 3 екземпляра, но не повече от 10, защото ще изхабите много хартия, тоест много дървесина и мастило, което пък е химикал.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!