Третият GSM заседна в позиционна война. Комисията, от която зависи дали ще има трети GSM оператор в лицето на полуприватизираната БТК, е подложена на натиск от всички страни и решението й ще бъде по-скоро "не". Петимата в Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) ще дадат шанс за окончателно приключване на сделката за БТК, ако се съгласят да издадат лиценза без търг срещу 54 млн. лева, както е предвидено в приватизационния договор. В същото време пречките пред подобно положително решение са сериозни.
Пускат облигациите на БДЖ с емисионна стойност 950 евро, информира "Сега". Минималната емисионна стойност на 1 облигация от емисията, която ще пусне БДЖ, ще е 950 евро. Това съобщи вчера финансовият директор на железниците Михаил Драгиев.Общата номинална стойност на емисията ще е 30 млн. евро, което означава, че ще бъдат емитирани 31 500 облигации. Срокът на емисията ще е 6 г., погасяването й ще бъде на 20 равни вноски и ще почне 3 месеца след края на първата година от сключването на договора за емитиране на облигациите. Посредник по пласирането на облигациите ще е "Росексимбанк". Банката на Емил Кюлев единствена подаде оферта в конкурса за избор на инвестиционен посредник, който приключи миналата седмица.
Всички прелитащи над страната, кацащи или излитащи самолети вече се ръководят от новия единен център за Ръководство на въздушното движение (РВД), стана ясно вчера. След няколкото несполучливи опита тестовете на системата, доставена от италианската "Аления Маркони системс", най-после са се оказали успешни и от края на февруари полетите над страната се ръководят паралелно от новия и от стария център. "След края на май ще работи само новият център", съобщи вчера шефът на РВД Цветан Дилов.
До 500 метрични тона годишно могат да продават европейските централни банки през следващите пет години. За това се споразумяха 14-те банки от европейския валутен съюз в Базел, предаде "Ройтерс". Банкерите сключиха ново споразумение, което замества изтичащата през септември договореност от 1999 г. Досега лимитът бе 400 метрични тона.
Скандал с продажбата на топлофикациите, пише "Стандарт". Енергийното министерство скочи срещу продажбата на топлофикационните дружества във Враца, Казанлък и Ямбол, които се търгуват на фондовата борса. "Ще спрем тези сделки", заяви за "Стандарт" източник от ведомството. Все още не е ясно дали това ще стане по съдебен път или по друг начин.
"Имаме разногласия с Агенцията за приватизация и обмисляме как те да бъдат разрешени" коментираха юристите на министерството. Хората на Милко Ковачев са подготвили нова стратегия за преструктуриране на топлофикационните дружества.
Държавата ще отнема имотите на хора, които са осъдени за укриване на данъци в особено големи размери. Според Наказателния кодекс става въпрос за суми над 12 хил. лв. Това предвижда Законът за отнемане в полза на държавата на имущество, придобито от престъпна дейност, изготвен от вътрешния министър Георги Петканов. Проектът е внесен в парламента и според него, ако човек бъде осъден за укриване на данъци, няма да се отнема цялото му имущество. Държавата ще конфискува само тази част, за която не може да докаже с какви средства е придобита.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!