И ван Драшков, който бе освободен от поста заместник-председател на ДАНС на 9 октомври, е внесъл жалба срещу уволнението си до Върховния административен съд (ВАС) и в администрацията на Министерски съвет (МС), предаде БГНЕС.
В жалбата си Драшков твърди, че в заповедта му за уволнение не са посочени мотиви. ВАС вече е поискал документа от МС.
"Да, има такъв документ в Министерски съвет", потвърди за БГНЕС главният секретар на правителството Севдалин Мавров, допълвайки, че след като бъдат окомплектовани всички документи те ще бъдат изпратени във ВАС.
Иван Драшков беше уволнен без да бъдат посочени мотиви в разгара на скандалите около ДАНС, свързани с неправомерно следене на журналисти и депутати. По-късно говорителят на ДАНС Зоя Димитрова обясни, че отстраняването му било заради участие в подписка срещу народния представител от БСП Татяна Дончева.
Междувременно, името на брата на Драшков, Петър, беше замесено в измама с недвижими имоти. На 7 октомври кметът на София Бойко Борисов съобщи, че фирма "Сида - С", собственост на Петър Драшков, се е опитала да придобие с измама 14 дка общински парцел в столичния квартал "Стрелбище". Борисов твърди, че подписът му е бил фалшифициран.
Само няколко дни по-късно се оказа, че фирмата на 25-годишния Иван Драшков-син строи жилищен комплекс в столичния ж.к. "Дружба".
След уволнението на Драшков, бившият вътрешен министър Румен Петков заплаши, че ще поиска оставката на премиера Сергей Станишев, а председателят на ДПС Ахмед Доган го разкритикува, че не е обсъдил въпроса с коалиционните партньори.
Опозицията веднага заяви, че Драшков е бил човекът, който е осигурявал "чадър" на ДПС и намесиха името му в прикриването на разработката "Лиани" за дървената мафия на партията на Ахмед Доган.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!